ketvirtadienis, gruodžio 2 d.
Norvegijoje siautėjęs užpuolikas perduotas sveikatos apsaugos tarnyboms
BNS
Scanpix
Šaudynių vieta

Vyras, šią savaitę Norvegijoje lanku ir strėlėmis nušovęs penkis žmones, buvo perduotas sveikatos apsaugos tarnyboms, penktadienį pranešė prokurorai.

Ši žinia buvo paskelbta pasirodžius pranešimų, kad užpuoliko psichika galbūt yra sutrikusi.

„Ketvirtadienį vakare jis buvo perduotas sveikatos apsaugos tarnyboms, kad būtų įvertinta jo sveikatos būklė“, – naujienų agentūrai AFP sakė prokurorė Ann Iren Svane Mathiassen.

Kaip buvo pranešta, yra iškilę abejonių dėl vyro, kuris buvo įvardytas kaip 37 metų Danijos pilietis Espenas Andersenas Brathenas, psichikos būklės ir ar jis gali būti pakaltinamas dėl savo veiksmų.

Vyras prisipažino žudęs žmones per išpuolį Kongsbergo mieste.

Policija anksčiau ketvirtadienį pranešė, kad E. A. Brathenas yra atsivertęs į islamą ir žinomas teisėsaugai kaip galimai radikalizavęsis asmuo.

Ketvirtadienį buvo pradėta E. A. Bratheno psichiatrinė ekspertizė, galinti užsitęsti kelis mėnesius.

Vėliau penktadienį teismas turi nutarti, ar E. A. Brathenas bus paliktas suimtas. Prokurorai prašė jį suimti keturioms savaitėms, iš jų pirmąsias dvi – laikyti izoliuotą.

Jeigu teisėjas patenkins šį prašymą, kaltinamasis būtų ne įkalintas, o laikomas sveikatos priežiūros įstaigoje, sakė prokurorė.

Policija nurodė, kad išpuolio Kongsberge paskatos tikriausiai buvo teroristinės, bet pareigūnai taip pat neatmetė psichikos sutrikimo galimybės.

„Neabejotina, kad šis konkretus aktas atrodo kaip galimas teroro aktas, bet svarbu, kad tyrimas būtų tęsiamas ir kad nustatytume įtariamojo motyvą“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją sakė saugumo tarnybos PST vadovas Hansas Sverre Sjovoldas.

„Šis asmuo kurį laiką būdavo sveikatos priežiūros sistemoje ir iš jos išeidavo“, – pridūrė pareigūnas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 15 15:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt