sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Norvegijos policija atsisako ginkluotis
tiesa.com

Po Anderso Breiviko liepos mėnesį įvykdytų skerdynių daugelis užsieniečių stebėjosi, kad Norvegijos policininkai beveik neturi ginklų. Jų nuomone, ginkluoti policininkai būtų greičiau sustabdę jaunuolius be gailesčio šaudžiusį nusikaltėlį. Tačiau naujausia apklausa parodė, kad daugelis Norvegijos pareigūnų toliau nenori imti ginklo į rankas.

Profsąjungos atliktas tyrimas parodė, kad 60 proc. jos narių šaunamojo ginklo nenori turėti, kol nekyla pavojus visuomenei ir jiems patiems. Pagal dabar galiojančią tvarką, jie apsiginkluoja tik gavę leidimą iš vadovybės, kai kyla pavojinga situacija.

Policininkų profesinės sąjungos pirmininko Arne Johannesseno teigimu, po šios apklausos, konsultacijų su ginklų ekspertais ir kitų šalių pareigūnais, buvo nuspręsta nekeisti tvarkos ir įprastomis aplinkybėmis neturėti ginklo.

Vis dėlto visuomenėje yra pasisakančių už tai, kad policija turėtų ginklus su savimi beveik nuolat. Šios idėjos šalininkų ypač padaugėjo po liepos 22 dienos išpuolių, kai A.Breivikas Oslo centre ir Utiojos saloje nužudė 69 žmones. Be to, Norvegijoje yra padidinta terorizmo grėsmė. Tačiau policijos atstovai sako, kad jie nori likti labiau „civiliais nei pareigūnais“, ir kuo artimiau dirbti su visuomene.

Nors policininkai nemato prasmės griebtis ginklų, tačiau mano, kad pakeitimų sistemoje reikia. Jie ragina priimti daugiau pareigūnų, kad patruliai greičiau sulauktų pastiprinimo kritinėse situacijose. Iškilus pavojui, policininkai norėtų greičiau priimamų sprendimų iš vadovybės, kad ir dėl tų pačių ginklų išdavimų.

2011 10 19 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt