šeštadienis, liepos 4 d.
Norvegijos skerdikas pripažintas bepročiu
tiesa.com

Norvegijos psichiatrai konstatavo, kad Utojos saloje ir Oslo centre skerdynes surengęs Andersas Behringas Beivikas yra nepakaltinamas. Psichiatrai A. B. Breivikui diagnozavo paranojinę šizofreniją.

Ekspertai tvirtino, per 13 su žudiku vykusių susitikimų taip pat buvo matyti, kad jo psichika sutrikusi. Tai reiškia, kad A. B. Breivikui gali pavykti išvengti kalėjimo. Pagal Norvergijos įstatymus, skerdikui gresia laisvės atėmimas iki 21 metų.

„Išvada tokia: jis nepakaltinamas. Jis gyvena nuosavame išgalvotame pasaulyje, jo mintis ir veiksmus diktuoja šio pasaulio taisyklės“, - spaudos konferencijoje sakė prokuroras Sveinas Holdenas. Įtariamąjį tyręs psichiatras tvirtino, kad „diagnostikos procesas buvo sudėtingas, tačiau jokių abejonių dėl išvados nebuvo“.

Psichiatrai konstatuoja, kad žudynių metu A. B. Breivikas buvo psichozės būsenoje. Šią išvadą dar turi patvirtinti teismas. Jei žudikas bus galutinai pripažintas nepakaltinamu, kalėjimo jis išvengs, o vietoj belangės keliaus į medicinos įstaigą. Bet kurio atveju, jis laisvės neatgaus. Net ir atlikęs bausmę kalėjime, jis bus izoliuotas nuo visuomenės dėl galimos grėsmės. Jeigu A.B.Breivikas pateiktų į gydymo įstaigą, jis ten liktų iki gyvenimo pabaigos.

Jis per išpuolius liepos 22 dieną nužudė 77 žmones. Jis psichiatrams tvirtino, kad „egzekucijos“ buvo įvykdytos „iš meilės žmonėms“. Tyrėjams įtariamas žudikas aiškino norėjęs nužudyti 45 tūkst. žmones ir sužeisti milijoną.

2011 11 29 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt