trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Norvegijos sostinėje siautėja serijinis prievartautojas?
tiesa.com

Norvegijos policija ir specialus ekspertų padalinys sutelkė pajėgas prievartautojų paieškai. Šiemet Osle dvigubai padaugėjo seksualinių nusikaltimų prieš moteris. DNR tyrimai atskleidė, kad už mažiausiai kelis išprievartavimus yra atsakingas tas pats asmuo.

Vietinė policija sulaukė specialaus kovos su smurtu ekspertų būrio pagalbos. Tai pirmas kartas šalies istorijoje, kai pareigūnams prireikė pagalbos aiškinantis išprievartavimus.

Šiais metais seksualinių nusikaltimų skaičius jau pasiekė 52. Tai dvigubai daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Policijai kol kas pavyko sulaikyti vos septynis įtariamuosius. „Mes nemanome, kad 52 nusikaltimus įvykdė 52 asmenys“, - laikraščiui „Dagsavisen“ sakė Oslo policijos atstovė Hanne Kristin Rohde. Smurtinių nusikaltimų tyrimo ekspertė Ragnhild Bjørnebekk nuogąstavo, kad padidėjus dėmesiui nusikaltimų tik daugės, kol užpuolikas ar užpuolikai bus pagauti.

Paskutinė auka buvo užpulta praėjusį savaitgalį Osle. Nusikaltimas įvykdytas naktį prie Vaterland tilto, visai netoli judrios gatves. Nukentėjusioji teigė, kad ją užpuolė du vyrai. Anot aukos, jie buvo šviesaus gymio ir kalbėjo osliečiams būdingu akcentu.

R.Bjørnebekk sakė, kad jeigu už nusikaltimus atsakingi maniakai, tai visuomenės dėmesys juos gali paskatinti dažnesniems išpuoliams. „Serijinius prievartautojus jaudina didelis dėmesys, jiems patinka rizika, jog jie gali būti greitai sulaikyti“, - aiškino ekspertė.

2011 11 03 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt