pirmadienis, kovo 1 d.
„Novavax“ vakcina nuo COVID-19 itin veiksminga, bet ne prieš PAR atmainą
BNS

JAV biotechnologijų firma „Novavax“ ketvirtadienį paskelbė, kad jos dviem dozėmis skiepijamos vakcinos nuo COVID-19 bendras veiksmingumas per didelės apimties trečiosios fazės klinikinius bandymus Didžiojoje Britanijoje buvo 89,3 proc. ir kad vakcina yra itin veiksminga prieš šioje šalyje identifikuotą naują viruso atmainą.

Tačiau kiti rezultatai parodė, kad ši vakcina mažiau apsaugo nuo itin užkrečiamos koronaviruso atmainos, pirmą kartą identifikuotos Pietų Afrikoje ir dabar sparčiai plintančios pasaulyje.

„Novavax“ nurodė, kad sausio pradžioje pradėjo kurti naujas vakcinas prieš atsirandančias atmainas ir tikisi idealias kandidates atrinkti artimiausiomis dienomis, o antrąjį šių metų ketvirtį pradėti klinikinius bandymus.

„NVX-CoV2373 turi galimybių atlikti svarbų vaidmenį sprendžiant šią pasaulinę visuomenės sveikatos krizę“, – sakė kompanijos vadovas Stanley Erckas, paminėdamas „Novavax“ vakcinos pavadinimą.

„Norime toliau dirbti su savo partneriais, bendradarbiais, tyrėjais ir reguliuotojais visame pasaulyje, kad vakcina būtų kuo greičiau prieinama“, – pabrėžė jis.

Britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad paskelbti rezultatai yra „geros naujienos“.

„Mūsų vaistų reguliuotojas dabar vertins šią vakciną, kuri bus gaminama Tisaide. Jei [ji] bus patvirtinta, esame užsakę 60 mln. dozių“, – pridūrė jis.

Minima vakcina yra tarp šešių kandidačių, remiamų pagal JAV vyriausybės projektą, anksčiau vadintą „Operation Warp Speed“. Pagal jį kompanija gavo 1,75 mlrd. dolerių (1,45 mlrd. eurų). Vakcinos bandymai taip pat vyksta JAV ir Meksikoje, kur pasitelkta 16 tūkst. iš 30 tūkst. dalyvių.

Kitaip nei „Pfizer“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinos, pernešančios į organizmą genetines instrukcijas, verčiančias žmogaus ląsteles gaminti svarbų viruso baltymą, skiepijant „Novavax“ preparatu tiesiogiai į organizmą sušvirkščiama baltymų, išprovokuojančių imuninį atsaką.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 29 10:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt