ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
Nugaišusio banginio pilve rado 40 kg plastiko
tiesa.com
pixabay.com

Filipinuose, Mabini pakrantėje, buvo rastas tikrojo snapuočio rūšies banginis, kurio pilve aptikta 40 kilogramų plastiko. Iš gyvūno pilvo biologas Darrellas Blatchley ištraukė 16 plastikinių maišų ryžiams ir pirkinių maišų, kurie naudojami vietinėse parduotuvėse.

D. Blatchley apie pakrantėje rastą banginį sužinojo iš Filipinų žuvininkystės ir vandens išteklių biuro. Į vietą nuvykęs mokslininkas, banginį rado leisgyvį, netrukus jis nugaišo.

„Darome prielaidą, jog banginis galėjo kankintis ištisas savaites ar net mėnesius. Banginio pilvas buvo itin kietas ir išsipūtęs“, – „National public radio“ komentavo D. Blatchley. Gyvūno skrodime dalyvavę žmonės teigė, kad iki šiol nebuvo matę nieko panašaus. Jie kreipėsi į vietinės valdžios atstovus, jog būtų imtasi atitinkamų veiksmų.

Banginiai ir kiti vandens gyvūnai plastiką praryja galvodami, jog tai maistas. D. Blatchley teigė, jog per pastarąjį dešimtmetį pakrantėse buvo rasti 57 banginiai ir delfinai, nugaišę dėl skrandyje buvusių šiukšlių. Jungtinių Tautų aplinkos programos duomenimis, kasmet į vandenynus vidutiniškai patenka 9 mln. tonų plastiko. Remiantis 2017 m. atliktais tyrimais, daugiau nei pusę šių atliekų išmeta Kinijos, Indonezijos, Filipinų, Tailando ir Vietnamo gyventojai.

2019 03 19 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt