penktadienis, liepos 1 d.
Nuo dviračio nukritęs J. Bidenas tikina nesusižeidęs
BNS
Scanpix
JAV prezidentas J. Bidenas.

JAV prezidentas Joe Bidenas šeštadienio rytą parkrito važiuodamas dviračiu netoli savo paplūdimio namo Delavero valstijoje, bet sužeidimų išvengė.

Baltuosiuose rūmuose dirbančių žurnalistų padarytame vaizdo įraše matyti, kaip 79 metų prezidentas po kritimo iškart atsikėlė ir nuramino stebėtojus, kad jaučiasi „gerai“.

Prezidentas važiavo dviračiu su pirmąja ponia Jill Biden valstybiniame parke, esančiame netoli jų paplūdimio namo Rihoboto Biče, Delavero valstijoje, ir ketino stabtelti pasikalbėti su praeiviais, kai nukrito nuo dviračio.

Prezidentas nedidelei grupelei susirūpinusių dėl jo būklės žmonių ir žurnalistų pasakė, kad prarado pusiausvyrą, kai pamėgino nukelti koją nuo klipsinės pedalo plokštelės.

Incidento pasekmė – „beprotiškas slaptosios tarnybos ir spaudos atstovų sąmyšis“, sakoma Baltųjų rūmų pranešime, kuriame priduriama, kad prezidentas nepatyrė jokių regimų sužeidimų.

„Jokios medicininės pagalbos neprireikė“, – teigė Baltųjų rūmų pareigūnas.

„Prezidentas nekantrauja praleisti likusią dienos dalį su šeima“, – pridūrė jis.

Vėliau po pietų socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti guviai judantis prezidentas.

Žurnalistai ir žiūrovai iš pamaldų bažnyčioje išeinančio J. Bideno pasiteiravo, ar krisdamas jis nenukentėjo.

Prezidentas neatsakė, tik žengė tris greitus žingsnius ir iškėlė kumščius, demonstruodamas gerą savijautą.

J. Bideno, kuris yra vyriausias prezidentas JAV istorijoje, sveikata nuolat išlieka dėmesio centre, ypač kylant spėlionėms, ar jis sieks antros kadencijos 2024 metais.

2020 metų lapkritį, netrukus po išrinkimo, tačiau dar prieš pradėdamas eiti pareigas, J. Bidenas susilaužė koją žaisdamas su savo augintiniais vokiečių aviganiais.

Metais vėliau, 2021 metų lapkritį, J. Bideno gydytojas pareiškė, kad prezidentas yra „geros sveikatos“ ir „tvirtas“.

Šeštadienį atsakydamas į kelis žurnalistų klausimus, J. Bidenas pažymėjo apsisprendęs sumažinti kai kuriuos Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) laikais įvestus muitus prekėms iš Kinijos, siekdamas sušvelninti infliacijos spaudimą.

Jis pridūrė netrukus kalbėsiantis su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu).

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 19 13:42
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt