šeštadienis, birželio 6 d.
Nyderlandai: į užleistą sostą – naujasis karalius
tiesa.com

Tegyvuoja karalius! Tokie šūkiai skambėjo po inauguracijos ceremonijos, kurios metu Nyderlandų sosto įpėdinis princas Willemas Alexanderis tapo šalies karaliumi, kai jo motina karalienė Beatričė pasirašė sosto atsisakymo aktą Amsterdame.

"Aš, karalienė Beatričė... atsisakau sosto savo sūnaus Willemo Alexanderio naudai", - tai ištrauka iš dekreto, kuris buvo perskaitytas prieš jį pasirašant oficialios ceremonijos metu, kurią savo televizoriaus ekranuose galėjo stebėti milijonai žmonių. Minios olandų rinkosi prieš karališkųjų rūmų norėdami būti šios istorinės akimirkos liudininkais. Vieni jų braukė ašarą traukiantis karalienei, kiti su džiaugsmu sveikino jos sosto įpėdinį.

75-erių karalienė Beatričė karaliavo Nyderlanduose 33 metus ir, kaip ji teigė, atėjo laikas poilsiui, todėl sostą ji užleido savo sūnui, 46-erių Willemui Alexanderiui. Jo žmona, argentinietė Maxima, kuri yra pripažinta investicinės bankininkystės specialistė, dabar – karalienė.

Naujasis karalius kartu su savo žmona ir mama pasveikino tautą mojuodami tautą rūmų balkone, o vėliau išvyko į istorinę, prieš 600 metų pastatytą bažnyčią, kur karalius įstatymų leidėjų akivaizdoje prisiekė laikytis Nyderlandų konstitucijos.

Olandijos monarchai nekarūnuojami, nes šalyje nėra valstybinės Bažnyčios, taigi ir dvasininkų, kurie atliktų karūnavimo ceremoniją. Per šią inauguracijos ceremoniją karūna kartu su kitais karališkais atributais stovėjo ant stalo šalia Willemo Alexanderio. Karalius apsisiautė karališkąja mantija, kuri naudojama per įžengimo į sostą ceremonijas nuo 1815 metų.

2013 05 01 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt