sekmadienis, lapkričio 28 d.
Nyderlandų policija konfiskavo tonas kokaino ūkyje prie Schipholio oro uosto
BNS
Scanpix
Kokainas

Nyderlandų policija antradienį pranešė konfiskavusi beveik tris tonas kokaino ir milijonus eurų grynais viename ūkyje netoli Amsterdamo Schipholio oro uosto.

Tai vienas didžiausių kada nors Amsterdamo pareigūnų konfiskuotas narkotikų kiekis.

Praėjusį ketvirtadienį teisėsaugos pareigūnai po ilgai trukusio tyrimo atliko kratą vienoje valdoje netoli De Kvakelio gyvenvietės ir sulaikė vieną įtariamąjį.

Antras įtariamasis vėliau buvo sulaikytas netoliese automobilyje, sakoma policijos pranešime.

„Konfiskuoto kokaino kaina gatvėse siektų 195 mln. eurų, – nurodė policija. – Tai vienas iš didžiausių konfiskuotų laimikių per Amsterdamo policijos istoriją.“

Pareigūnai taip pat konfiskavo 11,3 mln. eurų grynais ir prabangos prekių, įskaitant butelius brangių vynų, senovinį automobilį ir knygą apie bokso legendą Muhammadą Ali, vertinamą 12,5 tūkst. eurų, pranešė Nyderlandų valstybinis transliuotojas NOS. 

Taip pat buvo konfiskuoti šeši šaunamieji ginklai, duslintuvai, šovinių ir pinigų skaičiavimo mašinų.

Du įtariamieji – 54 ir 29 metų asmenys – iki šiol yra areštinėje. Jiems gresia kaltinimai dėl prekybos narkotikais stambiu mastu, nurodė policija.

Konfiskuotas kokainas „veikiausiai priklauso Pietų Amerikos narkotikų linijai“, tikimasi, kad bus suimta daugiau įtariamųjų, sakoma pranešime.

Nyderlandai tapo svarbiu narkotikų – ypač kokaino – kelio į Europą centru. Didžiausias Europoje Roterdamo uostas yra pagrindinis kokaino ir heroino patekimo į Europą taškas. 

ES policijos agentūra Europolas savo naujausioje ataskaitoje balandžio mėnesį perspėjo, kad į žemyną plūsta „precedento neturintys kokaino kiekiai, generuojantys milijardų eurų pelną“ nusikaltėliams tiek Europoje, tiek Pietų Amerikoje.

Iš prekybos narkotikais gautos lėšos palaiko nusikalstamas grupuotes, kurios „naudoja savo milžiniškus išteklius, kad infiltruotųsi ir pakenktų ES ekonomikai, viešosioms institucijoms ir visuomenei “, – nurodė Europolas.

Belgijos, Nyderlandų ir Vokietijos policija vasarį per reidus Hamburge ir Antverpene konfiskavo rekordinę 23 tonų kokaino siuntą į Nyderlandus, kurios vertė siekė milijardus eurų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 29 21:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt