ketvirtadienis, sausio 27 d.
Nyderlandų politikui buvo liepta ištrinti holokausto aukas menkinančius socialinio tinklo įrašus
Alfa.lt
Pixabay
Asociatyvi nuotrauka

Dešiniųjų pažiūrų Nyderlandų parlamentarui buvo liepta ištrinti socialiniuose tinkluose paskelbtus įrašus, kuriuose COVID-19 apribojimai lyginami su holokaustu – skelbia „BBC“.

Partijos „Forumas už demokratiją“ lyderis Thierry Baudetas socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė, kad neskiepyti žmonės yra „nauji žydai“, o „tie, kurie žiūri į atskirtį“, yra „naciai“.

Jo įrašai paskatino holokaustą išgyvenusius asmenis ir žydų grupes imtis teisinių veiksmų.

Teismas nurodė T. Baudetui ištrinti įrašus per 48 valandas, nes priešingu atveju gresia 25 tūkst. eurų bauda kiekvieną dieną, kol nebus įvykdytas teismo nurodymas.

Teisėjas jį nuteisė už „beprasmišką Holokausto aukų ir jų artimųjų įžeidimą“. Jam taip pat buvo uždrausta skelbti bet kokias Holokausto nuotraukas vykstant diskusijoms dėl Nyderlandų COVID-19 taisyklių.

Socialinėje medijoje T. Baudetas palygino neskiepytus asmenis ir nacių persekiojimo aukas dėl Nyderlandų COVID-19 taisyklių, kurios neleidžia patekti į kai kurias viešąsias vietas tiems, kurie nėra vakcinuoti.

Jis taip pat paskelbė nacių koncentracijos stovyklos nuotrauką su prierašu: „Kaip GALIMA nepastebėti, kaip istorija kartojasi?“

Keturi antrąjį pasaulinį karą išgyvenę asmenys ir žydų organizacijos pradėjo prieš jį bylą, apkaltindamos jį Holokausto menkinimu.

T. Baudeto advokatas tvirtino, kad įrašais neketinta įžeidinėti, o jie paskelbti kaip įspėjimas apie tai, ką gali sukelti neskiepytų asmenų segregacija. Pats parlamentaras pavadino tai „nesuprantamu, beprotišku nutarimu“ ir pasakė, kad skųs teismo sprendimą.

2021 12 18 18:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt