antradienis, balandžio 13 d.
Nyderlandų premjeras pasiekė pandeminių rinkimų pergalę
BNS

Nyderlandų premjeras Markas Rutte trečiadienį pasiekė triuškinamą rinkimų pergalę ir pažadėjo per savo ketvirtą kadenciją atkurti šalį po koronaviruso pandemijos.

Po dešimties darbo premjero poste metų M. Rutte yra tarp ilgiausiai dirbančių Europos lyderių. Jo liberali Liaudies partija už laisvę ir demokratiją (VVD) aiškiai gavo daugiausiai vietų parlamente, rodo balsavusiųjų apklausa.

Proeuropietiška centro kairioji partija D66, kuri priklausydama M. Rutte dabartinei koalicijai ginčijo premjero europinę politiką, turi iškilti į antrą vietą, o antiislamiška dešinioji Laisvės partija (PVV), vadovaujama Geerto Wilderso, nukrito į trečią vietą, prognozavo visuomeninis transliuotojas NOS.

Dešinysis Demokratijos forumas, vadovaujamas prieš karantiną nusiteikusio ir skeptiškai vakcinas vertinančio populisto Thierry Baudet, netikėtai gerai pasirodė po neseniai vykusių didžiausių per kelis dešimtmečius riaušių dėl įvestos pandeminės komendanto valandos.

„Nyderlandų rinkėjai pareiškė mano partijai didžiulį pasitikėjimą“, – šypsodamasis žurnalistams parlamente pasakė M. Rutte.

Pasak jo, „ne viskas gerai ėjosi pastaruosius 10 metų“. Tarp nesėkmių jis paminėjo ir savo atsistatydinimą sausio mėnesį dėl skandalo, kilusio paaiškėjus, kad žmonės buvo skirstomi pagal rasę ir klaidingai apkaltinami sukčiavimu siekiant vaiko išmokų.

„Tačiau svarbiausias klausimas... ateinantiems keleriems metams, aišku, yra tas, kaip atkurti šalį... po „koronos“, – pažymėjo premjeras.

Jis pridūrė: „Turiu jėgų dar dešimčiai metų.“

Rinkimai truko tris dienas ir buvo organizuojami laikantis socialinio atstumo. Pirmadienį ir antradienį rinkimų apylinkės buvo atidarytos daugiausia vyresnio amžiaus ir rizikos grupės žmonėms, o trečiadienis buvo pagrindinė rinkimų diena.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 18 11:27
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt