penktadienis, liepos 1 d.
O. Scholzo SPD patyrė stiprų pralaimėjimą Vokietijos regioniniuose rinkimuose
BNS
Scanpix
Olafas Šolcas.

Sekmadienį vykusiuose regioniniuose rinkimuose daugiausiai gyventojų turinčioje Vokietijos federalinėje žemėje – Šiaurės Reine-Vestfalijoje – šalies vyriausybės vadovo Olafo Scholzo (Olafo Šolco) socialdemokratai (SPD) smarkiai atsiliko nuo konservatyvios CDU, rodo rinkėjų apklausos.

Jų duomenys, paskelbti po to, kai užsidarė balsavimo apylinkės, atskleidė, kad CDU surinko apie 35 proc., o SPD – maždaug 28 proc. balsų.

Šis pralaimėjimas siejama su kritika kancleriui dėl jo pozicijos karo Ukrainoje atžvilgiu, ypač dėl jo tariamo neryžtingumo suteikti Kijevui sunkiosios ginkluotės, kuri padėtų rimčiau pasipriešinti Rusijos invazijai.

Šiaurės Reino-Vestfalijos žemė yra klestintis pramonės centras ir tankiausiai apgyvendinta Vokietijos žemė, kurioje yra apie 13 mln. rinkimų teisę turinčių gyventojų. Joje yra didieji miestai – Kelnas, Bona, Diuseldorfas, Esenas ir Dortmundas, todėl šių rinkimų rezultatai bus laikomi svarbiu Vokietijos politinių nuotaikų rodikliu.

Per ankstesnius rinkimus šioje federalinėje žemėje 2017-aisiais triumfavo CDU (apie 33 proc. balsų), o SPD liko antra (31,2 proc.).

Sekmadienį balsavimo apylinkes aplankiusių rinkėjų apklausos taip pat parodė, kad Žaliųjų partija gavo apie 18 proc. balsų (beveik triskart daugiau nei per ankstenius rinkimus), o liberalioji FDP – apie 5 proc. balsų (smarkiai mažiau nei 2017 metais, kai ji suvienijo jėgas su CDU ir suformavo regioninę vyriausybę).

Federaliniu lygmeniu O. Scholzo partija, laimėjusi praėjusių metų rugsėjį vykusius visuotinius rinkimus, sudarė vyriausybę su žaliaisiais ir FDP.

Praėjusią savaitę socialdemokratai taip pat patyrė skaudų pralaimėjimą kituose regioniniuose rinkimuose nedidelėje šiaurinėje Šlėzvigo-Holšteino žemėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 05 15 20:50
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt