trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Olandijos princesė galėtų ištekėti už moters ir tapti karaliene
Alfa.lt
Instagram

Tos pačios lyties asmenų santuoka Nyderlanduose įteisinta jau nuo 2001 m., tačiau visada buvo manoma, kad tai negalioja karališkajai šeimai, turinčiai palikti sosto įpėdinį.

Vis dėlto laikinasis Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte neseniai paskelbė, kad tiek karalius, tiek karalienė taip pat gali susituokti su tos pačios lyties asmeniu, rašo BBC.

Olandijos sosto įpėdinei princesei Amalijai gruodžio mėnesį sukaks 18 metų. M. Rutte sako kalbėjęs tik apie teorinę situaciją, tačiau būsima karalienė taip pat galėtų ištekėti už moters.

„Ministrų kabinetas nemano, kad sosto įpėdinis ar karalius / karalienė turėtų atsisakyti sosto, jei norėtų susituokti su tos pačios lyties partneriu“, – raštišką atsakymą į partijos iškeltą klausimą pateikė ministras pirmininkas.

Lieka neatsakytas sosto paveldėjimo klausimas, jei įpėdinis būtų įvaikintas arba gimęs spermos donoro pagalba.

Princesė Amalija kitais metais stos į universitetą, ir nepanašu, kad artimiausioje ateityje būtų planuojamos jos vestuvės.

Nors ministrų kabinetas nurodė, kad tos pačios lyties asmenų santuoka yra galima, lieka neatsakytas sosto paveldėjimo klausimas, jei įpėdinis būtų įvaikintas arba gimęs spermos donoro pagalba.

2021 10 13 19:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt