ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
Olimpiniame kaimelyje nustatytas pirmas COVID-19 atvejis
BNS
Scanpix

Koronavirusinė infekcija COVID-19 pirmąkart nustatyta Tokijo olimpinių žaidynių kaimelio gyventojui, šeštadienį pranešė olimpiados organizatoriai.

Pasak pareigūnų, užsikrėtęs asmuo nėra sportininkas. Užsikrėtimo atvejis buvo patvirtintas likus vos savaitei iki olimpinių žaidynių pradžios liepos 23 dieną.

Olimpinių žaidynių pareigūnai, įskaitant organizacinio komiteto pirmininkę Seiko Hashimoto, patvirtino šį faktą ir nurodė, kad teigiamas COVID-19 testo rezultatas buvo gautas penktadienį. Organizatoriai pridūrė, kad dėl konfidencialumo priežasčių negali pateikti išsamesnės informacijos.

„Esant dabartinei padėčiai, turime manyti, jog įmanoma, kad bus teigiamų atvejų“, – sakė olimpiados organizacinio komiteto generalinis direktorius Toshiro Muto.

Užsikrėtęs asmuo buvo apibūdintas kaip „su žaidynėmis susijęs darbuotojas“, ne Japonijos gyventojas. Pareigūnai sakė, kad šiam asmeniui bus taikomas 14 dienų karantinas.

Prie Tokijo įlankos įrengtame Olimpiniame kaimelyje per žaidynes gyvens apie 11 tūkst. sportininkų, taip pat tūkstančiai kitų darbuotojų.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas šią savaitę sakė, kad nėra jokios rizikos, kad kaimelyje gyvenantys atletai išplatins pandeminį koronavirusą Japonijos arba kitiems kaimelio gyventojams.

Pasak organizatorių, liepos 1–17 dienomis koronavirusinė infekcija buvo nustatyta 44 žmonėms, patenkantiems į jų „jurisdikciją“. Iki šiol tokių atvejų tarp Olimpinio kaimelio gyventojų nebuvo, o dauguma užsikrėtusiųjų apibūdinami kaip žaidynes padedantys organizuoti „rangovai“ arba kiti „su žaidynėmis susiję asmenys“. Liepos 14-ąją COVID-19 buvo nustatyta vienam sportininkui, taip pat buvo trys atvejai, kai užsikrėtė žiniasklaidos darbuotojai.

Iš šių 44 asmenų tik 12 yra „ne Japonijos gyventojai“.

Pasak organizatorių, į šią statistiką neįtraukiami sportininkai ir žaidynių darbuotojai, pastaruoju metu buvę ne Tokijuje esančiose treniruočių stovyklose.

Šeštadienį Tokijos pareigūnai sakė negalintys pateikti šiuo metu Olimpiniame kaimelyje gyvenančių žmonių tikslaus skaičiaus.

Penktadienį Tokijuje buvo pranešta apie 1 271 naują COVID-19 atvejį, nustatytą per ankstesnę parą. Savaite anksčiau šis rodiklis buvo 822 atvejai. Ketvirtadienį buvo patvirtinti 1 308 užsikrėtimo atvejai – daugiausiai per pastaruosius šešis mėnesius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 17 10:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt