antradienis, liepos 7 d.
Olimpinis deglas pradėjo kelionę į kosmosą
tiesa.com

Rusijos raketa „Sojuz“ nuskraidino Sočio Žiemos Olimpinių žaidynių ugnį į kosmosą. Kaip pranešė BBC, planuojama, kad šeštadienį Rusijos kosmonautai pirmą kartą istorijoje deglą išneš į atvirą kosmosą. Tiesa, pats deglas nedega nuo pat tuo momento, kai pakliuvo į erdvėlaivį.

 Raketa pakilo iš Baikonūro, Kazachstane, o joje trys kosmonautai: rusas Mikhail‘as Tyurin‘as, amerikietis Rick‘as Mastracchio ir japonas Koichi Wakata. Kartu su jais į kosmosą pakilo ir dar du kolegos – Oleg‘as Kotov‘as and Sergei‘us Ryazansky‘is, kurie ir išneš deglą į atvirą orbitą.

Jie tikisi, kad vaizdas bus nepakartojamas ir žada padaryti viską, kad deglo nešimo ceremonija kosmose būtų elegantiška ir įspūdinga.

Toks sumanymas kilo norint pataisyti Sočio Olimpinių žaidynių įvaizdį. Mat ilgą laiką žiniasklaidoje dažniausiai pasirodydavo tik neigiamos naujienos apie išnaudojamus darbininkus bei įvairaus masto sukčiavimus. Tikima, kad skrydis į kosmosą pakeis Rusijos įvaizdį, o šalies reputacija siesis su stiprybe ir modernumu.

Iki šiol olimpinis deglas į kosmosą buvo skraidintas du kartus: 1996-aisiais ir 2000-aisiais, tačiau ten ir paliktas. Tas pats deglas niekuomet nebuvo nuskraidintas ir sugrąžintas atgal į žemę.

Skaičiuojama, kad Sočyje kitų metų vasarį vyksiančios Žiemos Olimpinės žaidynės bus brangiausios istorijoje. Išlaidos siekia £31 milijardų.

2013 11 07 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt