šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Pabėgėliai masiškai palieka Švediją
tiesa.com

Nauja Švedijos politika atgraso pabėgėlių norą likti gyventi savo svajonių šalyje. Šalies Vyriausybė ėmėsi taktikos, kuri akivaizdžiai pakeitė tiek sirų, tiek irakiečių planus likti Švedijoje ir ten pasikviesti savo šeimas.

Kaip pranešė portalas thelocal.se, visiems pabėgėliams, kuriems yra suteiktas toks statusas, Švedija suteikė laikinus leidimus gyventi šalyje, tačiau šie leidimai draužia ateityje į Švediją pasikviesti savo šeimos narius. Tad pabėgėliai, kurių daugumą sudaro vyrai, panoro grįžti namo arba vykti kitur, o ne prašyti proglobsčio Švedijoje.

Savo nuomonę atvykėliai pakeisdavo ir anksčiau, tačiau dabar atsiimančių prašymus skaičius labai didelis. Kiekvieną šių metų mėnesį prašymus suteikti prieglobstį atsiimdavo apie 300 žonių, o dabar šis skaičius padvigubėjo iki 627. Vien per pirmas gruodžio savaites buvo atsiimti net 239 prašymai.

Švedija pastaraisiaisi mėnesiais ypatingai sugriežtino sienų kontrolę, be to viešai atšaukė ketinimus suteikti nuolatinius leidimus gyventi šalyje be jokių apribojimų visiems sirams, kuriems bus suteiktas prieglobstis.

Švedijos Migracijos tarnyba laukia žinių iš visų atvykėlių, kurie ketina nieko nelaukdami palikti šalį. Tačiau manoma, kad ne visi žmonės praneš pareigūnams apie savo sprendimą. Mat sirai, kuriems trūksta dokumentų, šalį gali palikti nieko apie tai neinformavę, o irakiečiai gali gauti naujus pasus ir išskristi į kitas valstybes.

Remiantis pateiktais duomenimis, šalyje išaugo ne tik išvykstančiųjų srautai, bet smarkiai sumažėjo ir prieglobsčio prašytojų. Štai spalį Migracijos tarnyba užregistravo net 10 tūkst. prašymų suteikti prieglobstį, o gruodžio pradžioje, jau pakeitus taisykles, buvo sulaukta mažiau nei 5 tūkst. prašymų.

2015 12 16 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt