penktadienis, birželio 5 d.
Pabėgėliai Švedijoje: darbą susiranda tik užsispyrėliai
tiesa.com

Švedija viena tų šalių, į kurią pabėgėliai plūste plūsta. Vieni jų su malonumu priima vasakeriopą valstybės pagalbą ir ilgainiui jos neeatsisako, kiti – patys kabinasi į gyvenimą. Kaip susirado darbus ir pradėjo pilnavertį gyvenimą Stokholme, portalui thelocal.se papasakojo Švedijoje įsūkūrę keli pabėgėliai.

Ekspertų nuomonė vieninga: susirasti darbą svetur yra visuomet sunku. Net ir susiklosčius idealioms aplinkybėms paieškos gali užtrukti.

Pabėgėliai patenka į kur kas didesnių klūčių ruožą. Iš jo sėkmingai ištrūkęs Hamedas Khoramyaras žurnalistams pasakojo į Stokholmą iį Irano atvykęs 2010-aisiais ir pirmiausia apsidžiaugė, kad visi kalba angliškai. Tad nebeliko kalbos barjero, kuris ieškant darbo gali būti lemiantis neigiamas veiksnys. Šiuo metu vyras dirba programuotoju.

Kai kurie atvykėliai dalyvauja specialiose programose, šių dėka integracijos procesas vyksta greičiau ir būna sėkmingesnis. Vienoje tokių sudalyvavęs Ramis Sabbaghas nesigaili. Jis bėgdamas nuo karo žiaurumų Sirijoje apsigyveno Stokholme ir džiaugiasi gavęs darbą vienoje sėkmingiausių šių dienų kompanijoje „Spotify“.

Jis pripažįsta, kad šį darbą gauti buvo nelengva, nes darbdavys Švedijoje visuomet pirmenybę teikia tam, kuris jau turi darbo patirties šalyje.darbą gauti buvo nelengva, nes darbdavys Švedijoje visuomet pirmenybę teikia tam, kuris jau turi darbo patirties šalyje.

Jam pritarė ir Tayebas Al Muhammedas, kuris dar pridūrė, kad reikia vengti neigiamų nuostatų, pozityviai nusiteikti ir niekada nepasiduoti. „Ieškantys darbo žmonės turi būti užsispyrę, o ne tiesiog motyvuoti“, - įsitikinęs siras, kuris savo tėvynę paliko siautėjant civiliniam karui.

2016 01 22 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt