šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Pabėgėlių mirtys bado akis Europai
tiesa.com

Emigrantai iš Sirijos, Irako ir Šiaurės Afrikos kelia didelį galvos skausmą visai Europai. Dar viena problema – tai Viduržemio jūroje nuskendę tūkstančiai žmonių. Daugiausiai jų – tai tie patys pabėgėliai, kurie bando pasiekti senąjį žemyną, bet jų kelionė perpildytais laivais baigiasi mirtimi.

Remiantis Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, vien šiais metais Viduržemio jūroje nuskendo jau daugiau nei 2 tūkts. žmonių. Ta pati tarnyba pateikė ir kitą šokiruojančią statistiką: šiais metais buvo išgelbėti jau 188 tūkst. migrantų, mėginusių perplaukti Viduržemio jūrą.

Politikai kol kas nerado sprendimo, kaip susitvarkyti su iš Sirijos ir Irako į Europą plūstančiais karo pabėgėliais, kaip sumažinti iš Afrikos į Europą traukiančių emigrantų srautą.

Kol vieni galvoja, kiti – veikia. Savotišką sprendimą, kurį jau sukritikavo Europos Sąjungos (ES) politikai, priėmė Vengrija. Šalis paskelbė, kad nebegali susitvarkyti su vis augančiu emigrantų skaičiumi, todėl statys sieną. Daugiausiai problemų kyla ties pasienyje su Serbija.

Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas kalbėdamas apie emigracijos problemas buvo atviras: „Imigrantai mūsų šalyje kelia labai dideles socialines problemas: auga nusikalstamumas ir nedarbas. Vengriją saugosime dėl vengrų“, - kategorišką savo poziciją išsakė politikas. Jo teigimu, pabėgėliai iš karo siaubiamo Irako ir Sirijos ne tokie pavojingi, kaip kad emigrantai iš Šiaurės Afrikos. V. Orbanas įsitikinęs, kad jie kelia ir terorizmo pavojaus lygį.

Vengrija vienintelė iš visų ES šalių, kuri apskritai atsisakė priimti bent vieną pabėgėlį. V. Orbanas tvirtino, kad savu laiku jie jau priėmė pakankamai svetimšalių – šalyje apsigyveno 40 tūkst. pabėgėlių iš Kosovo.

ES politikai sutarė pasidalinti pabėgėlių naštą ir priglausti 22 tūkst. žmonių iš 55 tūkst., kurie jau atvyko į Europą. Lietuva sutiko pasirūpinti daugiau nei 200 žmonių.

2015 08 05 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt