antradienis, liepos 14 d.
Pagrobtos mergaitės laikomos vergėmis
tiesa.com

Islamistų grupuotei „BokoHaram“ ir jų lyderiui Abubakarui Shekau iš Nigerijos pagaliau pavyko išgarsėti ir prikaustyti pasaulio dėmesį. Šie „tyrą musulmonų valstybę“ norintys sukurti teroristai įvykdė žiaurių išpuolį – iš internatinės mokyklos pagrobė virš 200 mergaičių.

 Pasaulio žiniasklaida paskelbė, kad nelaisvėje yra 223 moksleivės, dar 53 pavyko pasprukti per išpuolį. „BokoHaram“ išplatino vaizdo įrašą, kuriame buvo aiškiai matomos dešimtys ant žemės sėdinčių mergaičių. Kelioms iš jų buvo liepta pasakyti, kad iš krikščionybės jas atvertė į islamą ir kad jos sveikos.

A.Shekau taip pat „paaiškino“, kodėl toks išpuolis įvyko“: visos pagrobtosios lankė vakarietišką mokyklą. „BokoHaram“ lyderis įsitikinęs, kad „vakarietiškas švietimas turi baigits“, mergaitės turi ištekėti. „Aš ištekinsiu 12 metų moterį, aš ištekinsiu 9 metų mergaitę“, - sakė ekstremistas. Jis taip pat pridūrė, kad jo gauja laiko jas kaip verges.

Manoma, kad paskutinėje išplatintoje video medžiagoje buvo 130 mergaičių. Visos jos vilkėjo hidžabus ir meldėsi kažkokioje kaimo vietovėje. Kur kitos, kol kas nėra aišku. Pareigūnai, tiriantys šį įvykį spėja, kad vaikai buvo padalinti į kelias grupes, kad būtų sunkiau juos susekti ir nustatyti buvimo vietą.

Baiminamasi, kad dalis mergaičių jau galėjo būti išvežtos į kaimynes šalis, tokias kaip Čadas ar Kamerūnas ir parduotos ten kaip nuotakos. Spauda skelbė, kad minėtose valstybėse už nuotaką dažnai užtenka sumokėti 12 dolerių.

JAV jau pasiūlė Nigerijai savo pagalbą. Vaikų ieškoma pasitelkus žvalgybinę ir palydovinę techniką, tačiau kol kas nesėkmingai.

„BokoHaram“ Nigerijoje veikė kurį laiką, tačiau jai dėmesio neskyrė nei ekstremistai, nei kovotojai su kraštutinių pažiūrų musulmonais. Grupuotė anksčiau yra ne kartą gyrusis savo artimais ryšiais su „Al-Qaeda“, tačiau pastaroji tvirtų sąsajų nėra patvirtinusi.

Video žiūrėkite čia:

2014 05 13 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt