sekmadienis, gruodžio 5 d.
Pandemijos išvargintoje Japonijoje vyksta visuotiniai rinkimai
BNS
Scanpix
Japonijos premjeras

Pandemijos išvarginti japonai sekmadienį balsuoja visuotiniuose rinkimuose, kuriuos šalies premjeras Fumio Kishida tikisi laimėti ir savo jau ilgai valdantiems konservatoriams užtikrinti daugumą parlamente.

F. Kishida Liberalų demokratų partijos (LDP) lyderiu tapo praėjus mėnesiui po to, kai iš šio posto atsistatydino vos metus partijai vadovavęs Yoshihide Suga, kuris tai iš dalies padarė dėl visuomenės nepasitenkinimo tuo, kaip buvo valdoma COVID-19 krizė.

Nors užsikrėtimo atvejų šalyje smarkiai sumažėjo, analitikai prognozuoja, kad nuo praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio valdžioje beveik be pertraukų esanti LDP neteks vietų parlamento žemuosiuose rūmuose.

Net jei F. Kishida ir laimės, žemas rinkėjų aktyvumas gali kelti grėsmę jo vadovavimo trukmei šalyje, garsėjančioje dažnai besikeičiančiais vyriausybių vadovais.

Prieš rinkimus nuosaikių pažiūrų 64 metų F. Kishida žadėjo parengti naują dešimčių trilijonų jenų vertės skatinimo priemonių paketą kovai su pandemijos poveikiu trečioje didžiausioje pasaulio ekonomikoje.

Jis taip pat žada kovoti su nelygybe, kurią padidino verslui palankios Y. Sugos ir jo pirmtako Shinzo Abe politinės priemonės. F. Kishida žada sąžiningiau perskirstyti turtą pagal vadinamąją naujojo kapitalizmo sistemą, nors iki šiol apie ją daug informacijos nebuvo atskleista.

Agentūros AFP Tokije apklausti rinkėjai sakė, kad pandemija bus svarbus veiksnys jiems apsisprendžiant už ką balsuoti.

Apklausos rodo, kad šiuo metu F. Kishidą teigiamai vertina apie 50 proc. rinkėjų, o tai yra žemiausias naujos vyriausybės Japonijoje reitingas per du dešimtmečius.

LDP 465 vietų žemuosiuose parlamento rūmuose tikisi laimėti 233 vietas. Tai partijai leistų užsitikrinti paprastą daugumą kartu su LDP jaunesniąja koalicijos partnere „Komeito“. Tačiau toks rezultatas LDP partijai būtų laikomas nesėkme, nes anksčiau partija turėjo 276 vietas.

Pastaraisiais dešimtmečiais balsuojančiųjų prieš LDP balsus susirinkdavo daugybė opozicinių partijų. Tačiau šiais metais penkios opozicinės partijos sustiprino bendradarbiavimą siekdamos susilpninti valdančiosios partijos pozicijas.

Verta paminėti, kad premjero poste išlikti penkerius metus ar ilgiau Japonijoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pavyko tik penkiems politikams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 31 12:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt