ketvirtadienis, sausio 27 d.
Pandemijos temdomas pasaulis pasitiko 2022-uosius
BNS
Pixabay

Pasaulis penktadienį pasitiko 2022-uosius mažesnio masto šventiniais renginiais dėl naujų suvaržymų, turinčių sulėtinti pandeminio koronaviruso plitimą, bet išlieka vilties, kad naujieji metai bus geresni negu praėję.

Niujorko Taimso aikštėje 2021 metų pabaigą vėl pažymėjo besileidžiantis krištolinis rutulys, nors šįkart šventė buvo suvaržyta.

Dėl sparčiai plintančių užsikrėtimo omikron atmainos koronavirusu atvejų Paryžius atšaukė fejerverkų šou, o Londone pirotechnikos reginys buvo transliuojamas per televiziją.

Per pastaruosius 12 mėnesių pasikeitė JAV prezidentas, popmuzikos žvaigždė Adele (Adel) išleido naują albumą, įvyko pirmoji olimpiada be žiūrovų tribūnose, o autoritariniai režimai nuo Afganistano iki Mianmaro laidojo demokratijos svajones.

Vis dėlto didžiosios daugumos žmonijos gyvenime vėl dominavo pandemija, jau pradedanti trečius savo metus.

Nuo 2019-ųjų gruodžio, kai centrinėje Kinijoje buvo pirmą kartą pranešta apie naują ligą, pasaulyje nuo jos jau mirė per 5,4 mln. žmonių, o daugybės kitų gyvenimo dalimi tapo lengvesni ar sunkūs COVID-19 simptomai, protrūkiai, uždarymai, karantinai, PCR, antigenų ir visokie kitokie testai.

2021-ieji prasidėjo viltingai – tapo prieinamos gyvybes gelbstinčios vakcinos. Jau paskiepyta maždaug 60 proc. pasaulio gyventojų, nors daugeliui neturtingųjų skiepų prieinamumas yra ribotas, o turtingesnėse šalyse kai kurie tiki, kad vakcinos yra kažkokio sąmokslo dalis.

Metams artėjant prie pabaigos pasirodė naujas pandeminio koronaviruso omikron variantas, nulėmęs rekordinius per parą užregistruojamų COVID-19 atvejų skaičius. Kaip rodo naujienų agentūros AFP kaupiami oficialūs duomenys, pirmą kartą naujų užsikrėtimo atvejų skaičius viršijo milijoną.

Penktadienį Prancūzija tapo naujausia šalimi, paskelbusia, kad omikron variantas joje tapo dominuojantis.

Rekordinis sergamumas fiksuojamas Didžiojoje Britanijoje, Jungtinėse Valstijose ir net Australijoje, ilgą laiką sugebėjusioje apsisaugoti nuo pandemijos.

Dalis Ramiojo vandenyno salų valstybės Kiribačio 12 val. Lietuvos laiku tapo pirmąja teritorija, sulaukusia 2022-ųjų.

Švęsti ar nešvęsti?

Niujorkas atgaivino kasmetinę rutulio nusileidimo ceremoniją Taimso aikštėje. Pernai, kai COVID-19 atvejų sparčiai gausėjo, šis renginys nebuvo surengtas.

Vis dėlto mažesnio masto renginyje dalyvavo mažiau žmonių negu ankstesniais metais – apie 15 000. Visi jie privalėjo pateikti pažymėjimą, kad yra pasiskiepiję.

Nuo Seulo iki San Fransisko Naujųjų metų šventės ir vėl buvo atšauktos arba apribotos dėl didėjančio sergamumo koronavirusine infekcija.

Saulės aikštėje Madride apie 7 000 žmonių – perpus mažiau nei įprastai – Naujuosius metus tradiciškai pasitiko sulig kiekvienu 12-ą valandą mušančio laikrodžio varpo dūžiu suvalgydami po vynuogę.

Dubajus nusprendė surengti dideles 2022-ųjų sutiktuves – mieste 29 vietose įvyko 36 fejerverkų šou.

Visgi valdžia perspėjo skirsiantis baudas visiems kaukių nedėvintiems dalyviams.

Policijos pareigūnai patruliavo Eliziejaus Laukų bulvare Paryžiuje, nušviestame tviskančių raudonų žibintų ir papuoštame balionais su užrašu „2022“ , taip pat dairydamiesi kaukių nedėvinčių žmonių.

Dauguma nesilaikančių taisyklių asmenų tiesiog būdavo paprašomi kaukę užsidėti, bet imdavusiems ginčytis buvo išrašomos baudos.

„Užsidėjęs kaukę jautiesi suvaržytas... bet tai ne problema“, – sakė 38-erių Antoine'as Phamas, kartu su partnere atvykęs sutikti Naujųjų metų Paryžiuje iš Belgijos.

Sidnėjuje, paprastai besireklamuojančiame kaip „Naujųjų metų sutiktuvių pasaulio sostinė“, didžiulės įlankos krantinėse, kur žmonės renkasi stebėti fejerverkus, spūsties pastebimai nebuvo.

Turistai į Australiją vis dar neįleidžiami, o daugelis gyventojų baiminasi sparčiai plintančio omikron atmainos viruso, tad šventės Sidnėjuje dalyvių buvo veikiau dešimtys tūkstančių, o ne daugiau nei milijonas, kaip būdavo ankstesniais metais.

Vis dėlto miestas Naujuosius pasitiko su trenksmu: į orą buvo paleistos šešios tonos ryškiaspalvių fejerverkų, nušvietusių Sidnėjaus operos rūmus ir uoste plūduriuojančias baržas.

„Tiesiog stengiuosi susitelkti į šiemet įvykusius teigiamus dalykus“, – po renginio AFP sakė 22 metų studentė Melinda Howard.

Tuo metu Tunise valdžia nusprendė, kad dėl koronavirusinės infekcijos atvejų pagausėjimo Naujųjų metų sutiktuvių renginiai bus paskutinę minutę atšaukti.

Kita vertus, Pietų Afrikos Respublika, lapkritį tapusi pirmąja apie omikron atmainos viruso infekcijos atvejus pranešusia šalimi, vėlai ketvirtadienį atšaukė komendanto valandą, kad galėtų įvykti šventiniai renginiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 01 08:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt