šeštadienis, balandžio 10 d.
Paryžiaus Šv. Genovaitės bibliotekai perduota 100 lietuviškų knygų
tiesa.com
urm

Gruodžio 4 dieną Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas apsilankė vienoje seniausių ir turtingiausių knygų kolekcijų turinčioje Paryžiaus Šventosios Genovaitės bibliotekoje.

Susitikime su jos vadovu François Michaudu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės su Lietuvos bibliotekomis, bendri renginiai pristatant lietuvišką kalbą bei planai vystyti bendrus projektus.

N. Aleksiejūnas Šv. Genovaitės bibliotekai taip pat perdavė virš 100 lietuviškų knygų, kurios papildys Šiaurės ir Baltijos šalių sekcijos kolekciją.

„Džiaugiamės, jog tokia žinoma biblioteka turi atskirą sekciją, skirtą Šiaurės ir Baltijos šalims. Tai suteikia galimybę prancūzams daugiau sužinoti apie Lietuvą bei kartu leidžia Prancūzijoje gyvenantiems lietuviams surasti lietuviškų knygų“, – teigė ambasadorius.

2017 metais Prancūzijos lietuvių jaunimo sąjungos iniciatyva bibliotekoje veikiančioje Šiaurės ir Baltijos šalių sekcijoje buvo įkurtas Lietuviškų knygų skyrius.

Jame galima rasti knygų prancūzų kalba apie Lietuvą bei lietuvių autorių arba išverstų į lietuvių kalbą knygų. Šv. Genovaitės biblioteka – viena didžiausių Paryžiaus viešųjų bibliotekų, gausiai lankoma akademinės bendruomenės.

Ji yra įsikūrusi pačiame Paryžiaus centre, 5-ajame rajone, šalia Panteono, kuriame ilsisi labiausiai Prancūzijai nusipelniusių asmenų ir Paryžiaus miesto globėjos Šv. Genovaitės palaikai. Bibliotekoje saugoma daugiau nei 2 mln. leidinių.

2019 12 05 19:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt