ketvirtadienis, spalio 1 d.
Pasak rusų, Londonas slepia faktus apie Skripalio apnuodijimą
tiesa.com

Rusijos generalinio prokuroro pavaduotojas pirmadienį apkaltino Didžiąją Britaniją atsisakant bendradarbiauti su Maskva tiriant buvusio šnipo apnuodijimą ir palygino šį incidentą su kitų rusų nužudymais JK teritorijoje.

Saakas Karapetianas pareiškė, kad buvusio rusų žvalgybininko Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimas buvo pretekstas surengti „antirusišką kampaniją“ ir palygino šį incidentą su buvusio Rusijos šnipo Aleksandro Litvinenkos nužudymu ir oligarcho Boriso Berezovskio mirtimi.

„Šiais trimis atvejais britų pareigūnai... atsisakė bendradarbiauti su Rusija bei paslaptyje laikė savo pačių tyrimo rezultatus“, – teigė generalinio prokuroro pavaduotojas.

„Norime bendradarbiauti, siūlome bendradarbiavimą, bet (britai) turi kitų idėjų ir kitokį požiūrį į šį klausimą“, – sakė jis.

„Tais trimis atvejais Rusijos slaptosios tarnybos buvo neteisingai apkaltintos panaudojusios nuodus Britanijos teritorijoje, todėl kiekvieną kartą buvo raginama paskelbti sankcijų Rusijai“, – dėstė S. Karapetianas.

Rusijos disidentas, Kremliaus kritikas A. Litvinenka 2006 metais Londone buvo nunuodytas radioaktyviuoju poloniu. Dėl jo nužudymo Londonas taip pat apkaltino Maskvą.

B. Berezovskis, buvęs V. Putino šalininkas, vėliau atsigręžęs prieš Kremliaus vadovą, 2013 metais buvo rastas negyvas kilpoje savo namų netoli Londono vonioje.

Koronerio tyrimo dėl B. Berezovskio mirties rezultatai buvo neaiškūs, todėl britų pareigūnai ėmėsi iš naujo ją tirti.

Pastarosiomis savaitėmis Londono ir Maskvos santykiai pasiekė naujas žemumas po kovo 4-ąją Solsberyje įvykusio buvusio rusų žvalgybininko S. Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimo.

Praėjusią savaitę Skripalių būklė pagerėjo. Juos gydanti ligoninė nurodė, kad buvusio šnipo būklė nebelaikoma kritine, o J. Skripal ketvirtadienį sakė, kad jos jėgos „kasdien stiprėja“.

Britanija ir jos sąjungininkai Vakaruose dėl šios atakos kaltino Maskvą. Kaip teigia britų ekspertai, Skripaliai buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje sukurta kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“ (Naujokas).

2018 04 10 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt