antradienis, balandžio 7 d.
Pasaulį sukrėtusi nuotrauka: tėvas ir dukrelė nuskendo norėdami patekti į JAV
tiesa.com
Twitter.com, Julia de Luc

Internete ir viso pasaulio žiniasklaidoje žaibiškai išplito nuotrauka, atskleidžianti pavojingą migrantų realybę. Joje užfiksuoti Grandės upėje, tekančioje JAV ir Meksikos pasieniu, nuskendę tėvo ir jo mažametės dukros kūnai.

Ši didelio ažiotažo sulaukusi nuotrauka dar labiau sustiprino JAV vykdomos pasienio politikos pasmerkimą.

Kaip rašo užsienio žiniasklaida, Oscaras Alberto Martinezas Ramirezas iš El Salvadoro ir jo nė dviejų metukų nesulaukusi dukra Valeria nuskendo sekmadienį, kai bandė perplaukti upę ir patekti į JAV.

Jų kūnus užfiksavo žurnalistė Julia Le Duc ir šį kadrą paskelbė Meksikos laikraštyje „La Jornada“. Skenduolių kūnai buvo aptikti pirmadienį, jie vis dar buvo apsikabinę.

[TW=https://twitter.com/SumanNaishadham/status/1143638977871851520]

Nuo šios nuotraukos paskelbimo momento ji žaibiškai išplito socialinėje medijoje ir sukėlė įniršio bangą prieš JAV prezidento Donaldo Trumpo vykdomą politiką ir jo požiūrį į Pietų Amerikos „migrantų karavaną“.

Internete pasirodė įrašų, kad būtent D. Trumpas yra kaltas dėl šio tėvo ir jo dukrelės mirties. Tuo metu Meksikos prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras pareiškė užuojautą dėl šių mirčių ir vylėsi progreso tarp JAV ir Meksikos derantis dėl migrantų politikos.

Romos popiežius taip pat išplatino pranešimą, reiškiantį užuojautą ir širdgėlą dėl jų mirties.

2019 06 27 05:00
Spausdinti