pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Pasaulis išreiškė užuojautą Paryžiaus aukoms
tiesa.com

Penktadienį, lapkričio 13 d. pasaulį sukrėtusi Paryžiaus tragedija abejingų nepaliko. Žiaurios teroristinės atakos itin stipriai suvienijo pasaulio bendruomenę. Užuojauta Prancūzijai reiškiama įvairiausiais būdais – žmonės rinkosi į taikius protestus, degė žvakes, siuntė Prancūzijai savo maldas ir moralinį palaikymą.

Daugelio valstybių žymiausi pastatai nusidažė Prancūzijos vėliavos spalvomis, o pats Paryžius savo gedulą išreiškė aptemdant Eifelio bokšto šviesas. Jungtinės Amerikos Valstijos Prancūzijos vėliavos spalvomis įžiebė One World Observatory bei Empire State pastatus, Rio de Ženeiras mėlyna, balta bei raudona spalvomis nudažė Kristaus Atpirkėjo statulą, Anglija – Wembley stadiono arką, Kanada – Toronte esantį CN bokštą. Prie pasaulio reiškiamos užuojautos prisidėjo ir Lietuva. Vakar Prancūzijos vėliavos spalvomis švietė Vilniuje esantis Trijų Kryžių paminklas.

Žmonės savo liūdesį bei palaikymą Prancūzijai aktyviai reiškė socialiniuose tinklapiuose. Greitai į įvykius sureagavusi Facebook komanda siūlė vartotojams vieno mygtuko paspaudimu savo profilio nuotraukas nudažyti Prancūzijos vėliavos spalvomis. Internete žmonės taip pat dalinosi Prancūzijos ir taikos simbolių nuotraukomis, kurias žymėjo “PrayforParis”, “PeaceforParis” ir “WecryforParis” žymomis.

[1831]

Užuojautą Prancūzijai iškart po įvykių suskubo pareiškti kone visų valstybių vadovai, o Barackas Obama savo kalboje dėl pastarųjų įvykių pabrėžė, jog šis išpuolis buvo įvykdytas ne tik prieš Prancūziją, bet prieš visą žmoniją ir jos universalias vertybes. Paramą įvairių valstybių piliečiai reiškė uždegdami žvakutes prie Prancūzijos ambasadų. Ši paramos akcija buvo surengta ir Vilniuje.

„Šios didelės tragedijos akivaizdoje reiškiame nuoširdžią visų Lietuvos žmonių užuojautą aukų artimiesiems ir visiems Prancūzijos žmonėms. Buvome, esame ir būsime kartu su savo sąjungininke Prancūzija kovodami prieš terorizmą ir gindami mūsų tautas ir visą žmoniją vienijančias vertybes", - sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

[1832]

[1833]

[1834]

[1835]

[1836]

2015 11 15 08:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt