sekmadienis, kovo 7 d.
Pasaulyje nustatytų COVID-19 atvejų skaičius viršijo 100 milijonų
BNS

Pasaulyje patvirtintų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų antradienį viršijo 100 mln., rodo Johnso Hopkinso universiteto duomenys

Jungtinių Valstijų, labiausiai pandemijos paveiktos šalies, naujasis prezidentas Joe Bidenas pažadėjo smarkiai suaktyvinti stringančią skiepijimo programą.

Bendras patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičius, paremtas nacionalinių sveikatos apsaugos tarnybų duomenimis, atspindi tik dalį tikrojo koronaviruso išplitimo tarp pasaulio gyventojų.

Jungtinėse Valstijose praeitą savaitę buvo peržengta 25 mln. patvirtintų COVID-19 atvejų riba. Šalis taip pat pirmauja pasaulyje pagal nustatytų koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirties atvejų skaičių – pandemija JAV pareikalavo daugiau kaip 420 tūkst. pacientų gyvybių.

J. Bidenas siekia suintensyvinti kovą su virusu, išplitusiu šalyje vadovaujant ankstesniam prezidentui Donaldui Trumpui, kai ligos rizika buvo menkinama, o pareigūnai siuntė prieštaringus signalus dėl kaukių dėvėjimo ir socialinio atstumo laikymosi.

Prezidentas sakė, kad paskiepyti visus JAV gyventojus yra milžiniškas iššūkis ir kad iš D. Trumpo administracijos paveldėta vakcinavimo programa yra „blogesnės būklės negu numatėme arba tikėjomės“.

„Tai yra karo meto užmojis. Ir nėra hiperbolė“, – pabrėžė J. Bidenas ir paskelbė, kad Jungtinės Valstijos papildomai įsigis 200 mln. dozių vakcinos, kad bendro kiekio pakaktų paskiepyti 300 mln. amerikiečių, beveik visus šalies gyventojus, iki rudens pradžios.

Tuo metu Jungtinėje Karalystėje buvo viršyta 100 mln. patvirtintų COVID-19 atvejų riba. Kitos Europos šalys stengiasi varžyti judėjimą per savo sienas, tikėdamosi sulėtinti naujų, užkrečiamesnių koronaviruso atmainų plitimą.

Britanijos premjeras Borisas Johnsonas sakė, kad „sunku apskaičiuoti“ šalies šeimų patiriamas netektis, Jungtinei Karalystei tapus pirmąją Europos valstybe, kurioje koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirties atvejų bendras skaičius viršijo 100 000.

Vis dėlto jis sakė, kad Britanijos vyriausybė, kritikuota dėl pirminio atsako į epidemiją, „padarė viską, ką galėjome, kad sumažintume kančias ir gyvybių netektis“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 27 09:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt