sekmadienis, gegužės 31 d.
Pasitikėjimas V. Putinu Rusijoje nukrito į žemiausią lygį per 14 metų
Alfa.lt

Rusijos valdžios užsakyta apklausa parodė, kad pasitikėjimas šalies prezidentu Vladimiru Putinu kovo mėnesį nukrito į žemiausią lygį per 14 metų.

Portalas „Radio Free Europe/Radio Liberty“ pranešė, kad Rusijos nuomonių tyrimų centro VTsIOM balandžio 27 d. paviešinta apklausa parodė, kad tik 28,3 proc. gyventojų nurodė V. Putiną kaip politiką, kuriuo pasitiki. O prieš mėnesį pasitikėjimą prezidentu nurodė 29 proc., o dar prieš mėnesį – 30,6 proc.

Apklausos metu buvo prašyta gyventojų pasakyti, kuriais politikais jie pasitiki, o kuriais ne, sprendžiant rimtas politines problemas. V. Putino pavardė klausimyne nebuvo pateikiama, o apklausa buvo vykdoma „laisvu formatu“.

VTsIOM vadovas Valerijus Fyodorovas portalui „Forbes Russia“ teigė, kad gyventojai dažniau būna linkę paminėti V. Putiną nurodžius galimus atsakymo variantus, o ne „laisvo formato“ apklausoje.

Šis Kremliaus vadovo populiarumo mažėjimas jau yra tapęs ilgalaike tendencija, nepaisant to, kad jam 2018 m. pavyko užtikrintai ketvirtą kartą laimėti prezidento rinkimus. 

Nuo to laiko V. Putinas ir jam ištikimi parlamentarai įvedė daugybę kontroversiškų socialinių ir ekonominių reformų, kurios gerokai supykdė daugelį rusų. Tarp šių pokyčių buvo pensinio amžiaus pavėlinimas ir PVM didinimas.

Pats naujausias žingsnis pakeisti Konstituciją, kad V. Putinas galėtų 5 ir 6 kartą siekti prezidento posto po dabartinės 6 metų kadencijos 2024 m., irgi kai kurių rusų buvo pasitiktas gan neigiamai.

Šios apklausos rezultatus galėjo paveikti ir valdžios įvestas karantinas kovojant su koronaviruso protrūkiu. Rusija pirmuosius ligos atvejus užfiksavo dar sausio 31 d. ir labai greitai įvedė kai kuriuos apribojimus kaip sienos su Kinija uždarymas.

Tačiau viruso plitimas gerokai pagreitėjo balandį, V. Putiną priversdamas paskelbti ilgalaikį nedarbo laikotarpį, kartu įpareigojant kompanijas ir toliau mokėti darbuotojams atlyginimus. Balandžio 28 d. šalies vadovas karantiną pratęsė iki gegužės 11 d.

Balandžio 30 d. duomenimis, Rusija oficialiai pranešė apie 106 tūkst. COVID-19 atvejų ir daugiau nei 1 tūkst. mirčių, taip pat iki šiol yra įvedusi dalinį karantiną daugelyje savo regionų, tarp kurių yra ir daugiau nei 12,5 mln. gyventojų turinti Maskva. 

2020 05 02 16:18
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt