pirmadienis, liepos 13 d.
Pastoriaus paliepimu, dėl tikrų jose aprašomų burtų mokykloje nebeliks knygų apie H. Poterį
tiesa.com
Pixabay.com
Asociatyvi nuotrauka

Nešvilyje, Tenesio valstijoje esančios St. Edward katalikiškos mokyklos mokiniai iš bibliotekos nebegalės pasiskolinti populiarių Hario Poterio nuotykius aprašančių knygų. Jos iš mokyklos bibliotekos lentynų pašalintos ten mokytoju dirbančio pastoriaus paliepimu. Jo teigimu, knygose vaizduojama magija vaikams daro neigiamą įtaką.

Pasak mokinių tėvams išsiųsto elektroninio laiško, pastorius Danas Reehillas šį kontroversišką sprendimą priėmė po konsultacijų su keliais egzorcistais ne tik JAV, bet ir Romoje. Jie priėmė išvadas, kad knygoje aprašomi burtai ir prakeiksmai yra „tikri“ ir „sukelia riziką prisišaukti blogas dvasias“, kai yra perskaitomi garsiai.

Itin populiariose knygose dauguma veikėjų yra vaizduojami kilnūs ir geri, tokiems pat tikslams jie naudoja ir magiją, tačiau pastorius mano, kad tai tik „gudri apgaulė“, skelbiama „The Tennessean“.

„Šios knygos magiją pristato kaip gerį ir blogį, kas nėra tiesa, o tik gudri apgaulė, – rašė jis laiške tėvams. – Knygose pateikiami prakeiksmai ir burtai yra tikri prakeiksmai ir burtažodžiai, kurie, juos garsiai perskaičius, sukelia riziką prisišaukti blogas dvasias.“

Nešvilio katalikų vyskupijos mokyklų vyriausioji prižiūrėtoja Rebecca Hammel patvirtino, kad pastorius tokį laišką išsiuntė ir pridūrė, kad šioje situacijoje galutinis žodis yra jo.

R. Hammel sakė, kad katalikų bažnyčia neturi oficialios pozicijos apie populiariausias knygas.

„Kiekvienas pastorius turi teisę priimti tokį ar panašų sprendimą dėl savo vadovaujamos mokyklos“, – tęsė ji.

Tiesa, R. Hammel pridūrė, kad mokykla neuždraus vaikams skaityti šių knygų, jei tai daryti jiems leidžia tėvai.

2019 09 03 11:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt