ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Pedofilijos skandalas Belgijos dvasininkų luome
tiesa.com

Po itin griežtų Belgijos bažnyčios hierarchų veiklos patikrinimų, sulaukusių paties Popiežiaus pasmerkimo, praskleista siaubingos šeimos tragedijos skraistė.

 
Daugybę metų trukęs seksualinis priekabiavimas, kurį berniukas patyrė iš savo dėdės, Briugės vyskupo, staigus prelato atsistatydinimas po to, kai sūnėno draugas pagrasino paviešinti informaciją apie seksualinį priekabiavimą, ir galiausiai vietinių gyventojų įtūžis paaiškėjus, jog pateikta kone 500 skundų dėl dvasininkų seksualinio priekabiavimo, – tokią skandalingą naujieną skelbia „New York Times“.
 
Vyskupo atsistatydinimas dėl seksualinio vaiko išnaudojimo, apie kurį buvo paskelbta balandžio 23 d., buvo pirmasis Europoje ir labai netikėtas. Ilgiausiai Belgijoje tarnavęs vyskupas, 83 metų Rogeris Vangheluwe, trumpai pranešė apie savo atsistatydinimą ir prisipažino tvirkinęs „berniuką iš sau artimos aplinkos“. 
 
Po balandžio mėnesį kilusio skandalo Vatikanas priėmė Briugės vyskupo atsistatydinimą, tačiau bylos nekomentavo. Vis dėlto, birželio pabaigoje vykusius Belgijos policininkų reidus maldos namuose Popiežius Benediktas XVI pavadino „apverktinais“.
 
Sulaukus 500 naujų skundų dėl seksualinio išnaudojimo (daugumą jų parašė vyrai), policija surengė ypač griežtus reidus, kurių tikslas buvo surasti slepiamus dokumentus, o tuo tarpu visuomenė siekia atnaujinti vyskupo bylą.
 
Kadais prievartą patyręs berniukas, dabar 40 metų ribą peržengęs vyras, yra vyskupo sūnėnas. Jis pasakoja daugiau nei 25 metus mėginęs įspėti aplinkinius, jog yra tvirkinamas savo paties dėdės. Pasak į pensiją išėjusio kito dvasininko Revo Riko Devillé, tai prasidėjo, kai berniukui buvo vos 10 metų. Kunigas tikina buvęs išplūstas, kai bandė įspėti Belgijos kardinolą Godfriedą Danneelsą dėl Briugės prelato piktnaudžiavimo.
 
Nors bažnyčia teigia, jog vyskupas Vangheluwe negali būti apkaltintas, kadangi byla per daug sena, tyrimas tęsiasi. 
 
 
 

2010 07 19 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt