antradienis, rugpjūčio 11 d.
Pekinas pirmą kartą nuo naujo protrūkio pradžios nepranešė apie jokius užsikrėtimo atvejus
BNS

Pekinas antradienį pranešė, kad pirmą kartą nuo birželio, kai koronaviruso protrūkis Kinijos sostinėje privertė nuogąstauti dėl antros epidemijos bangos šalyje, nebuvo užregistruota jokių naujų užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų.

Per birželio pradžioje prasidėjusį protrūkį didžiuliame Pekino didmeninės prekybos turguje „Xinfadi“ jau užsikrėtė iš viso 335 žmonės.

Pekino sveikatos komisija antradienį paskelbė ankstesnę dieną nustačiusi tik vieną besimptomį atvejį. Tokių atvejų Kinija neįtraukia į savo patvirtintų užsikrėtimo atvejų suvestines.

Kol Kinijos pareigūnai toliau aiškinasi naujausio protrūkio priežastis, virusų buvo aptikta ant importuojamų lašišų kapojimo lentų turguje „Xinfadi“, todėl buvo uždraustas tam tikras importas ir sustiprinta užsienietiškų maisto produktų tiekėjų kontrolė.

Kaip pirmadienį spaudos konferencijoje sakė pareigūnai, Pekino vyriausybė nuo birželio 11-osios atliko testus daugiau kaip 11 mln. žmonių – maždaug pusei sostinės gyventojų.

Gyventojai per birželio karščius laukdavo eilėse prie testavimo vietų visame mieste; kasdien būdavo paimama po šimtus tūkstančių ėminių.

Sostinėje įvestos lokalios karantino priemonės pastarosiomis dienomis buvo sušvelnintos, ir žmonėms, gyvenantiems „mažos rizikos“ miesto rajonuose, dabar vėl leidžiama laisvai keliauti.

Pekino protrūkis „stabilizuojasi ir gerėja“, pirmadienį žurnalistams sakė miesto ligų kontrolės centro direktoriaus pavaduotoja Pang Xinghuo.

Kinija buvo iš esmės suvaldžiusi naujojo koronaviruso protrūkį, bet tada praėjusį mėnesį buvo išaiškinta nauja Pekino atvejų grupė.

Vėliau vyriausybė įvedė griežtas karantino priemones kone pusei milijono žmonių kaimyninėje Hebėjaus provincijoje, kur taip pat atsirado naujas COVID-19 židinys. Tokių pat priemonių pandemijos piko metu anksčiau šiais metais buvo imtasi jos epicentre Uhane.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 07 07 10:34
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt