trečiadienis, gruodžio 2 d.
Pensilvanijoje toliau skaičiuojant balsus, į priekį išsiveržė J. Bidenas
Alfa.lt

Demokratų kandidatas Joe Bidenas aplenkė savo varžovą respublikoną Donaldą Trumpą, svarbioje JAV Pensilvanijos valstijoje penktadienį toliau skaičiuojant balsus.

Naujausiais duomenimis, šioje valstijoje J. Bidenas lenkia D. Trumpą apie 5 500 balsų.

Pergalės 20 rinkikų balsų turinčioje Pensilvanijoje 77 metų J. Bidenui užtektų, kad surinktų daugiau nei 270 balsų, kuriuos reikia užsitikrinti norint laimėti prezidento postą.

D. Trumpui pergalė Pensilvanijoje yra būtina, kad jis būtų išrinktas antrai kadencijai.

Tačiau nugalėtoją šioje valstijoje skelbti dar anksti, nes dar lieka neapdoroti dešimtys tūkstančių balsalapių, daugelis jų – demokratus palaikyti linkusiose apygardose.

Prezidentas iki šiol yra užsitikrinęs 213–214, o J. Bidenas – mažiausiai 253 rinkikų balsus.

D. Trumpas leido suprasti neketinantis pasiduoti be kovos, net jeigu būtų paskelbta, kad rinkimus jis pralaimėjo. Jo rinkimų štabas jau pateikė skundus dėl įtariamų pažeidimų Nevadoje ir Džordžijoje, taip pat pareikalavo perskaičiuoti balsus Viskonsine.

D. Trumpas taip pat pažėrė nepagrįstų teiginių apie sukčiavimą per rinkimus ir pirma laiko pareiškė apie savo pergalę.

„Šie rinkimai dar nesibaigė“, – paskelbė dabartinio valstybės vadovo rinkimų štabas, pasirodžius žiniai, kad J. Bidenas išsiveržė į priekį Pensilvanijoje.

Ketvirtadienį kalbėdamas Baltuosiuose rūmuose, D. Trumpas pats teigė, kad iš jo apgaule bandoma atimti galimybę būti perrinktam.

„Jie mėgina pavogti rinkimus“, – pareiškė D. Trumpas, nepateikdamas jokių įrodymų.

Didėjant tikimybei, kad J. Bidenas pasieks pergalę, JAV Slaptoji tarnyba pradėjo aktyviau saugoti buvusį viceprezidentą ir jo aplinką, penktadienį pranešė dienraštis „The Washington Post“.

Leidinio žiniomis, tarnyba išsiuntė papildomą būrį agentų į J. Bideno rinkimų štabą Vilmingtone Delavere.

Krašto saugumo departamentui pavaldi Slaptoji tarnyba yra atsakinga už Baltųjų rūmų ir kitų aukšto rango vyriausybės pareigūnų, taip pat už svarbių svečių apsaugą.

Džordžijos valstija perskaičiuos balsus dėl itin mažos persvaros

JAV Džordžijos valstija penktadienį pareiškė, kad perskaičiuos prezidento rinkimų balsus dėl itin mažos persvaros, kuria J. Bidenas lenkia D. Trumpą.

„Esant tokiai mažai persvarai, Džordžijoje bus perskaičiavimas“, – žurnalistams Atlantoje sakė valstijos sekretorius Bradas Raffenspergeris.

2020 11 06 18:48
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt