šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Per neramumus Minske po rinkimų sužeista dešimtys žmonių, mažiausiai vienas žuvo
BNS

Baltarusijos žmogaus teisių gynėjai pirmadienį pranešė, kad per praeitą naktį Minske vykusius demonstrantų ir milicijos susirėmimus žuvo vienas žmogus ir dar dešimtys buvo sužeisti, tūkstančiams žmonių išėjus į gatves pareikšti pasipiktinimo prezidento Aleksandro Lukašenkos pergale per galimai suklastotus rinkimus.

„Minske žuvo vienas iš protesto akcijos, vykusios Minske naktį iš rugpjūčio 9-osios į 10-ąją, dalyvių“, – sakoma žmogaus teisių centro „Viasna“ pranešime.

Aktyvistų duomenimis, vienas jaunuolis patyrė mirtiną galvos traumą, kai Nugalėtojų prospekte jį parbloškė saugumo pajėgų specialioji mašina. Į įvykio vietą atvažiavę greitosios pagalbos medikai jo išgelbėti nesugebėjo.

Be to, „Viasna“ nurodė, kad Minsko ligoninėse gydomi dešimtys per demonstracijas sužeistų žmonių.

„Yra žinoma, kad karinės ligoninės du skyriai užimti sužeistųjų. Be to, nukentėjusiųjų esama Greitosios medicinos pagalbos ir Minsko 6-ojoje ligoninėje“, sakoma pranešime.

„Viasna“ duomenimis, Minske buvo sulaikyta mažiausiai 110 žmonių, iš jų mažiausiai 40 – rinkimų apylinkėse arba prie jų, o dar 70 – per opozicijos šalininkų protestus. Taip pat buvo areštų kituose miestuose.

Kaip pirmadienį pranešė Centrinė rinkimų komisija, remdamasi preliminariais balsų skaičiavimo rezultatais, per sekmadienį vykusius prezidento rinkimus autoritarinis lyderis A. Lukašenka užsitikrino šeštąją kadenciją, surinkęs 80,23 proc. balsų, o pagrindinė opozicijos kandidatė Svetlana Tichanovskaja sulaukė 9,9 proc. rinkėjų palaikymo.

Sekmadienio vakare, kai buvo paskelbti triuškinamą A. Lukašenkos pergalę rodantys balsavusių rinkėjų apklausos rezultatai, tūkstančiai žmonių išėjo į gatves Minske ir virtinėje kitų Baltarusijos miestų. Per šias demonstracijas kilę susirėmimai su stipriomis saugumo pajėgomis tęsėsi iki pirmadienio paryčių.

Jokių oficialių pranešimų apie areštuotus ir sužeistus žmones Baltarusijos tarnybos kol kas nepaskelbė.

Baltarusijos tyrimų komitetas pirmadienį ryte pranešė pradėjęs baudžiamąjį tyrimą dėl masinių riaušių ir jėgos naudojimo prieš milicijos pareigūnus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 10 11:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt