pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Per parą į Graikiją atplaukė 670 pabėgėlių
tiesa.com

Įtampa Graikijoje pasiekė piką – šaliai ne tik sunku susitvarkyti su laikinose stovyklose jau gyvenančiais pabėgėliais, tačiau dabar dar tenka ir vienai pačiai dorotis su vis augančiais atvykėlių srautais. Irakiečių, sirų ir pakistaniečių skaičius – kritinis.

Remiantis pateiktais duomenimis, šiuo metu šalyje susitelkė 46 tūkst. imigrantų minia. Tokia pabėgėlių armija susidarė neslūgstant naujų atvykėlių srautams ir Makedonijai uždarius sieną su graikais.

Nemaža dalis šių žmonių – virš 7 tūkst. laukia kelionės keltu iš Egėjo jūros salų į žemynę Graikiją. Dar 13 tūkst. pabėgėlių yra netoli sostinės Atėnų, o 12 tūkst. įsikūrę laikinoje Idomenio stovykloje, kur sąlygos ypatingai blogos. Tiesa, kai kuriems atvykėliams pasisekė labiau ir jie šiuo metu glaudžiasi Graikijos šiaurėje esančiose stovyklose.

Panašu, kad artimiausiu metu pabėgėlių srautai nemažės – per paskutines dvi savaites nelegaliai iš Turkijos į Graikiją atvykstančių imigrantų srautai vėl smarkiai išaugo.

Graikijos Krizės štabo duomenimis, kaip pranešė portalas lrytas.lt, per vieną parą, nuo ketvirtadienio iki penktaidenio, į Graikiją žmonių kontrabandininkai atgabeno 670 asmenų.

2016 03 18 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt