pirmadienis, birželio 1 d.
Per parą PSO užfiksavo rekordinį COVID-19 atvejų skaičių
Alfa.lt

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį pranešė, kad per pastarąsias 24 valandas pasaulyje užfiksuotas didžiausias koronaviruso infekcijų skaičius nuo pandemijos pradžios.

„Per pastarąsias 24 valandas PSO gavo duomenų apie 106 tūkstančius ligos atvejų. Tai yra didžiausias paros procentas nuo ligos protrūkio. Beveik du trečdaliai šių atvejų užfiksuoti tik keturiose šalyse“, - savo „Twitter“ paskyroje pranešė PSO, remdamasi savo vadovu Tedrasu Adhanomasu Ghebreyesusu. Tačiau nenurodyta, kurios tai valstybės.

PSO vadovas pabrėžė, kad pasaulio bendruomenė „turi nueiti ilgą kelią kovodama su COVID-19 pandemija“.

Anksčiau trečiadienį, remiantis „Worldometer“ duomenimis, pasaulyje diagnozuotų COVID-19 koronavirusinės infekcijos atvejų skaičius siekė 5 milijonus. Pagal statistiką užregistruota daugiau nei 325 tūkst. mirčių. Tuo metu daugiau nei 1,97 mln. pacientų pasveiko, o tai sudaro beveik 40% visų nustatytų koronavirusinės infekcijos atvejų.

Rekordinis skaičius COVID-19 infekcijų ir mirčių yra JAV. Nuo koronaviruso protrūkio ten aptikta daugiau kaip 1,5 milijono infekcijų, daugiau kaip 93 tūkst. žmonių mirė. Anot svetainės, Ispanija ir Rusija taip pat patenka į sudėtingiausių epidemiologinių situacijų trejetuką.

Be to, specialistai ne kartą pažymėjo, kad duomenys apie bendrą infekcijų skaičių iš tikrųjų yra netikslūs, nes kalbama tik apie gydytojų patvirtintus atvejus. Iš tiesų šie skaičiai yra gerokai didesni.

2020 05 21 10:31
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt