penktadienis, rugpjūčio 6 d.
„Pfizer“ ir „BioNTech“ sieks leidimų trečiai vakcinos nuo COVID-19 dozei
BNS
Scanpix
Vakcina

„Pfizer“ ir „BioNTech“ ketvirtadienį paskelbė sieksiančios priežiūros institucijų leidimų trečiai savo vakcinos nuo COVID-19 dozei.

Pranešimas pasirodė paaiškėjus pradiniams dar tęsiamo tyrimo rezultatams, rodantiems, kad po trečios skiepo dozės antikūnų prieš pradinę pandeminio koronaviruso atmainą ir pirmą kartą Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) išaiškintą beta atmainą susidaro 5–10 kartų daugiau, palyginti su antikūnų kiekiu po pirmųjų dviejų dozių.

„Bendrovės tikisi netrukus paskelbti tikslesnius duomenis, taip pat ir kokiame nors recenzuojamame žurnale, ir planuoja artimiausiomis savaitėmis pateikti šiuos duomenis FDA (JAV maisto ir vaistų administracijai), EVA (Europos vaistų agentūrai) ir kitoms priežiūros institucijoms“, – sakoma pranešime.

Be to, kompanijos tikisi, kad trečioji vakcinos dozė taip pat gerai saugos nuo itin užkrečiamos delta atmainos, pradedančios dominuoti pasaulyje.

Imdamosi atsargumo priemonių kompanijos taip pat kuria vakciną konkrečiai prieš delta atmainą, ir pirma šių skiepų partija jau buvo pagaminta „BioNTech“ gamykloje Vokietijos mieste Maince.

Bendrovės tikisi, kad klinikiniai bandymai prasidės rugpjūtį.

Atsižvelgdamos į Izraelyje po pusmečio pastebėtą veiksmingumo sumažėjimą, kompanijos mano, kad praėjus 6–12 mėnesių po paskiepijimo abiem dozėmis gali reikėti trečios dozės.

„Nors apsauga nuo sunkios ligos išliko didelė visus šešis mėnesius, tikimasi veiksmingumo, kalbant apie simptominę ligą, mažėjimo bėgant laikui ir toliau atsirandant [naujų] atmainų“, – sakoma pareiškime.

FDA ir JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) vėlai ketvirtadienį paskelbtame bendrame pareiškime nurodo, kad pareigūnai aiškinasi, „ar gali reikėti palaikomosios dozės ir kada jos gali reikėti“.

„Visiškai paskiepytiems amerikiečiams šiuo metu palaikomosios dozės nereikia, – nurodė agentūros. – Esame pasirengę palaikomosioms dozėms, jei mokslas parodys, kad jų reikia, ir tada, kai jis tai parodys.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 07 09 09:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt