šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Pietų Afrikos Respublika kovodama su COVID-19 uždraudė alkoholio prekybą
Alfa.lt

Pietų Afrikos Respublika (PAR) įvedė naujus apribojimus savo šalyje, tarp kurių yra ir gan keistai atrodantis alkoholio prekybos uždraudimas, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą.

Portalo BBC duomenimis, naktimis buvo įvesta komendanto valanda, o kaukių dėvėjimas lauke tapo privalomas.

Šalies prezidentas Cyrilas Ramaphosa teigė, kad alkoholio draudimas, kuris šiais metais PAR įvestas jau antrą kartą, nuims tam tikrą naštą nuo visos sveikatos apsaugos sistemos.

PAR yra viena labiausiai koronaviruso paveiktų šalių Afrikoje, o praėjusią savaitę buvo užfiksuotas rekordinis vienos dienos atvejų skaičius. Bendras susirgusiųjų skaičius siekia ketvirtį milijono, o nuo šios ligos mirė per 4 tūkst. asmenų. Valstybės skaičiavimais, iki metų galo mirusiųjų skaičius gali pasiekti per 50 tūkst. žmonių.

Savo viešame kreipimesi C. Ramaphosa pripažino, kad „dauguma“ žmonių ėmėsi priemonių stabdyti ligos plitimą, tačiau pabrėžė, jog kol kas yra tokių, kurie elgiasi „be jokios atsakomybės ir pagarbos, kad padėtų vienas kitam“.

„Yra ne vienas žmogus, kuris ėmė organizuoti vakarėlius, masiškai išgėrinėti, ir yra tų, kurie vaikščioja pergrūstomis gatvėmis be kaukių“, – teigė šalies prezidentas.

C. Ramaphosa teigė, kad naujosios priemonės turėtų padėti įveikti koronaviruso audrą šalyje, o nepaprastoji padėtis bus pratęsta iki rugpjūčio 15 d. Komendanto valanda bus nuo 21 iki 04 val.

Alkoholio draudimas buvo įvestas praėjus vos porai savaičių nuo praėjusio 3 mėnesių draudimo, siekiant pažaboti muštynes, smurtą namuose ir pašalinti savaitgalinius išgėrinėjimus, kurie yra labai populiarūs Pietų Afrikoje.

Medikai ir policija teigia, kad praėjęs draudimas gerokai prisidėjo prie skubios pagalbos kvietimų kritimo. Tačiau šalies aludariai ir vyndariai skundėsi, kad tokiomis priemonėmis siekiama sužlugdyti jų verslus. 

2020 07 15 09:34
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt