šeštadienis, liepos 4 d.
Pietų Korėja dėl naujų viruso protrūkių apribojo vaikų skaičių ugdymo įstaigose
BNS

Pietų Korėja penktadienį apribojo mokinių skaičių Seulo ir jo apylinkių mokyklose, pareigūnams bandant suvaldyti naujus koronaviruso infekcijos COVID-19 protrūkius, išprovokavusius nerimą dėl galimos antros susirgimų bangos.

Seulo aglomeracijoje, kur gyvena pusė visų šalies gyventojų, į darželius ir pradines bei vidurines mokyklas kasdien galės eiti tik kas trečias vaikas, o kiti bus ugdomi nuotoliniu būdu, nurodė pareigūnai.

Tuo metu 502 sostinės mokyklos, esančios šalia vietų, kur kilo naujų ligos protrūkių, liks uždarytos.

Praėjusią savaitę pradėtas mokyklų atidarymas etapais kitur šalyje tęsiamas.

Pietų Korėja ankstyvuoju pandemijos etapu išgyveno vieną rimčiausių naujojo koronaviruso protrūkių ir tam tikru metu netgi buvo labiausiai epidemijos paveikta šalis po žemyninės Kinijos.

Nors šalis nebuvo įvedusi privalomo visuotinio karantino, nuo kovo čia buvo laikomasi griežtų fizinio atstumo taisyklių, kurios drauge su masiniu gyventojų testavimu ir užsikrėtusių asmenų kontaktų nustatymu panaudojant šiuolaikines priemones, regis, padėjo jai suvaldyti epidemiją.

Fizinio atstumo taisyklės buvo sušvelnintos ir gyvenimas šalyje jau buvo pradėjęs grįžti į normalias vėžes, tačiau šią savaitę valdžiai sostinėje ir jos apylinkėse teko grąžinti kai kuriuos suvaržymus, kilus virtinei naujų ligos protrūkių.

Ketvirtadienį Pietų Korėja pranešė užfiksavusi didžiausią per beveik du mėnesius naujų koronaviruso infekcijos COVID-19 atvejų prieaugį. Penktadienį buvo pranešta apie kiek mažiau – 58 – naujus ligos atvejus, o bendras jų skaičius šiuo metu siekia 11 402.

Elektroninės prekybos firmos „Coupang“ sandėlyje Bučone, esančiame į vakarus nuo Seulo, penktadienio duomenimis, nustatyti iš viso 96 COVID-19 atvejai.

„Rekomenduojame „Coupang“ darbuotojams ir jų šeimų nariams“ nesilankyti jokiose ugdymo įstaigose, sakė švietimo viceministras Park Baeg-beomas (Park Bigbemas).

Nuo penktadienio dviem savaitėms vėl buvo uždaryti muziejai, parkai ir meno galerijos, o bendrovės paragintos grįžti prie lankstaus darbo organizavimo.

Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrai (KCDC) informavo, kad pareigūnai ieško galimybių importuoti antivirusinį vaistą remdesivirą COVID-19 pacientams gydyti.

Jungtinės Valstijos ir Japonija yra leidusios naudoti šį preparatą koronavirusinei infekcijai gydyti. Remdesiviras buvo sukurtas gydyti Ebolos virusu užsikrėtusius pacientus.   

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 05 29 13:23
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt