šeštadienis, spalio 16 d.
Pietų Korėja už piktnaudžiavimą rinka „Google“ skyrė beveik 180 mln. JAV dolerių baudą
BNS
Unsplash
Google

Pietų Korėjos konkurencijos institucija JAV technologijų milžinei „Google“ už piktnaudžiavimą dominuojančia padėtimi mobiliųjų operacinių sistemų ir programėlių rinkose antradienį skyrė beveik 180 mln. JAV dolerių baudą.

Bauda bendrovei buvo skirta praėjus kelioms savaitėms po to, kai Pietų Korėjoje buvo priimtas įstatymas, kuriuo dideliems programėlių parduotuvių operatoriams, tokiems kaip „Google“ ir „Apple“, buvo uždrausta programinės įrangos kūrėjus versti naudoti jų mokėjimo sistemas. Taigi pelningos šių bendrovių monopolijos „Play Store“ ir „App Store“ iš esmės buvo pripažintos neteisėtomis.

O JAV teismas, nagrinėjęs „Apple“ ir populiaraus vaizdo žaidimo „Fortnite“ kūrėjos „Epic Games“ ginčą, praėjusią savaitę liepė „Apple“ sušvelninti mokėjimų parduotuvėje „App Store“ kontrolę.

„Google“ ir „Apple“ užima dominuojančias pozicijas Pietų Korėjos – dvylikto didžiausio pasaulyje ūkio – programėlių rinkoje.

Pietų Korėjos sąžiningos prekybos komisija (KFTC) „Google“ veiklos tyrimą pradėjo 2016 metais. Tyrimas buvo susijęs su įtarimais, kad JAV bendrovė vietos išmaniųjų telefonų gamintojams, tokiems kaip „Samsung Electronics“, neleidžia pagal savo poreikius pritaikyti „Google“ operacinės sistemos „Android“.

Pasak Komisijos, „Google“ trukdė konkurencijai rinkoje, pasitelkusi vadinamąjį nesuskaidymo susitarimą, dėl kurio išmaniųjų telefonų gamintojai savo prietaisuose negalėjo diegti modifikuotų „Android“ versijų.

„Dėl to prietaisų gamintojai negalėjo rinkoje pristatyti novatoriškų produktų su naujomis paslaugomis“, – nurodė KFTC paskelbtame pranešime.

„Taigi „Google“ galėjo dar labiau sustiprinti savo dominuojančią padėtį mobiliųjų operacinių sistemų rinkoje.“

Komisija JAV technologijų milžinei skyrė 207,4 mlrd. vonų (176,8 mln. JAV dolerių) baudą ir liepė imtis taisomųjų priemonių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 14 14:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt