penktadienis, vasario 26 d.
Pietų Korėjoje – rekordinis naujų koronaviruso atvejų skaičius
Alfa.lt

Pietų Korėja šeštadienį pranešė, kad pastarąją parą šalyje užregistruotas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius.

Labiausiai susirgimų daugėja sostinės regione ir baiminamasi, kad koronaviruso plitimas gali tapti nevaldomas.

Valdžios duomenimis, pastarąją parą Pietų Korėjoje buvo užfiksuota 950 naujų užsikrėtimo atvejų. Pastarosiomis dienomis paros rodiklis šalyje siekė 500–600.

Kaip pranešė Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos agentūra, 669 iš naujų atvejų užregistruoti Seulo regione, kuriame gyvena maždaug pusė iš 52 mln. Pietų Korėjos gyventojų.

„Tai yra paskutinė kliūtis prieš pradedant skiepijimą ir gydymą“, – pareiškė Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas. Padėtį jis pavadino „labai rimta“.

„Vyriausybė dės visas pastangas, naudodamasi visomis administracinėmis galiomis“, kad suvaldytų viruso plitimą, pridūrė jis.

Traukinių stotyse ir kitose didelio žmonių judėjimo vietose bus įrengta dar 150 testavimo punktų.

Koronavirusas Seule toliau plinta nepaisant šios savaitės pradžioje sostinės regione įvestų sugriežtintų bendravimo ir būriavimosi apribojimų

Be kito ko, uždrausti daugiau nei 50 žmonių susibūrimai, sporto varžybos vyksta be žiūrovų. Kavinėse gėrimai ir maistas parduodami tik išsinešti. Restoranai privalo užsidaryti iki 21 val., o vėliau gali maistą tik pristatyti.

Nepaisant šių pokyčių, „žmonių judėjimas žymiai nesumažėjo“, žurnalistams sakė Ligų kontrolės ir prevencijos agentūros pareigūnė Lim Sook-young.

„Infekcija plinta žmonėms ir toliau betarpiškai bendraujant“, – pridūrė ji ir paragino žmones atšaukti tiesioginius susitikimus.

Šeštadienio duomenimis, bendras susirgimo atvejų skaičius šalyje išaugo iki 36 800.

Pietų Korėja išgyveno vieną rimčiausių ankstyvų ligos protrūkių už žemyninės Kinijos ribų. Kitaip nei didžiojoje Europos dalyje ir kitur pasaulyje, visuotinis karantinas šalyje nebuvo įvestas, tačiau jai iš esmės pavyko suvaldyti viruso plitimą, vadovaujantis principu „atsek, testuok ir gydyk“.

Anksčiau Pietų Korėja buvo laikoma kovos su pandemija pavyzdžiu, šalį gyrė ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO).

Didžioji dalis visuomenės dėvėjo kaukes ir laikėsi saugaus atstumo reikalavimų bei kitų taisyklių.

2020 12 12 11:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt