trečiadienis, spalio 20 d.
Pietų Korėjos prezidentas siūlo uždrausti valgyti šunis
Alfa.lt
Pixabay

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas pasiūlė uždrausti šunų mėsą, skelbia agentūra „Yonhap“.

„Ar ne laikas protingai apsvarstyti galimybę uždrausti vartoti šunų mėsą?“ – Pietų Korėjos lyderis kreipėsi į šalies ministrą pirmininką. Prezidento klausimas nuskambėjo per premjero pranešimą apie apleistų augintinių priežiūros sistemos tobulinimą.

Pietų Korėjos agentūra aiškina, kad daugelis šalies gyventojų laiko šunis namuose kaip augintinius, tačiau tuo pat metu ir toliau egzistuoja šunų fermos, kuriose kai kurios veislės auginamos tam, kad vėliau jas suėstų.

„Yonhap“ pabrėžia, kad Moon Jae-inas pats myli šunis, o prezidento rezidencijoje gyvena keli augintiniai.

Pietų Korėjoje veikia gyvūnų apsaugos įstatymas, kurio pagrindinis tikslas yra užkirsti kelią žiauriam šunų ir kačių žudymui, tačiau valgyti šunų mėsą nėra draudžiama.

Šunų mėsa Korėjoje buvo valgoma šimtmečiais. Šalyje buvo tikima, kad šių gyvūnų mėsos valgymas padės vasaros sausros metu prišaukti lietų. Taip pat buvo tikima, kad tai padidina ištvermę ir jėgą.

Pastaraisiais metais gyvūnų teisių gynėjai suaktyvėjo, todėl maitinimo įstaigos, į kurių meniu buvo įtraukti patiekalai iš šunienos, pradėjo užsidarinėti. 2018 metų birželį vienas Pietų Korėjos parlamento narys pasiūlė įstatymo projektą, draudžiantį skersti šunis.

2021 09 28 13:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt