sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Pirmoji elektroninių cigarečių sukelta mirtis sukėlė rimtų abejonių dėl šių įtaisų saugumo
tiesa.com
facebook nuotrauka

Pacientas mirė po to, kai elektroninių cigarečių rūkymas sukelė rimtą plaučių ligą. Tai - pirma Tokia mirtis Jungtinėse Amerikos Valstijose, tačiau anksčiau šią savaitę gydytojus suglumino keista elektroninių cigarečių vartotojus išguldžiusi plaučių liga.

Ligų kontrolės centro duomenimis JAV šiuo metu yra bent 193 pripažinti plaučių ligos, sukeltos elektroninių cigarečių, atvejai.

Daugelis šios ligos paguldytų pacientų garino skystį, kuriame buvo THC.

Apie visus šiuos atvejus buvo pranešta vos dviejų mėnesių laikotarpyje - nuo birželio 28 iki rugpjūčio 20-tos dienos. Daugelis susirgusiųjų yra paaugliai ir jauni suaugusieji. Nemažai jų paguldyti į ligoninę, kai kurie intensyvios terapijos skyriuose.

Medikai teigia, kad neaišku, ar pacientai pasveiks visiškai. Medikams ir visuomenei buvo liepta būti budirems ir reaguoti į sunkią ir pavojingą, plaučius traumujančią ligą. Jos simptomai: kvėpavimo pasunkėjimas, dusulys ar krūtinės skausmas.

Pacientai tokius simptomus apibūdino, kai kreipėsi į medikus. Sveikatos apsaugos pareigūnai teigė, kad pacientai taip pat pranešė apie karščiavimą, kosulį, vėmimą ir viduriavimą. Atsakingi pareigūnai teigia, kad nėra jokių įrodymų, kad tai – infekcinė liga.

Nors kai kurie atvejai atrodo panašūs, pareigūnai teigia nežinantys, ar ligos susijusios su tais pačiais elektroninių cigarečių prietaisais, ar su konkrečiais ingredientais, ar teršalais, kuriuos pacientai įkvėpė.

Sveikatos apsaugos pareigūnai teigia, kad pacientai vartojo įvairių medžiagų, tokių kaip nikotinas, produktus iš marihuanos ir net patys gaminosi skysčius nikotino garinimui.

Nepaisant to, kad yra mažai tyrimų apie ilgalaikį elektroninių cigarečių poveikį, jų populiarumas per pastarąjį dešimtmetį išaugo. Pastaraisiais metais sveikatos priežiūros institucijos perspėjo, kad elektroninių cigarečių garinimas yra virtęs epidemija paauglių tarpe.

Tyrimai rodo, kad garinant, plaučių valymo sistemos nesuveikia ir tai gali sukelti lėtines ligas. „Nikotino garinimas dar neegzistuoja tiek laiko, kad galėtume pasakyti, kad tai yra saugi praktika“, – sako Minesotos vaikų ligoninės vyriausioji gydytoja Emily Chapman.

Ji prižiūri keturis paauglius, kurie serga šia paslaptinga liga.  

Kaip pasakoja gydytoja, jos pacientai ligos pradžioje apibūdino simptomus, kurie yra lengvai išgydomi ar dažnai lydi virusines infekcijas, ar bakterinę pneumoniją: dusulys, kosulys, karščiavimas ir diskomfortas pilve.

Nepaisant gydymo antibiotikais ir deguonies palaikymo, pacientų būklė toliau blogėjo. Kai kurie patyrė kvėpavimo nepakankamumą ir turėjo naudotis kvėpavimo aparatais.

„Tokius atvejus yra labai sudėtinga diagnozuoti, nes simptomai gali imituoti bendrą infekciją, tačiau gali sukelti sunkių komplikacijų ir ilgesnę hospitalizaciją.

Medicininė pagalba yra būtina. Kvėpavimo organų būklė gali blogėti netinkamai gydant“, – sakė E. Chapman. Milijonai amerikiečių naudojasi e-cigaretėmis, ypač jauni suaugusieji.

2019 08 24 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt