penktadienis, gruodžio 4 d.
Pirmosios COVID-19 vakcinos ES gali būti pradėtos platinti 2021 m.
Alfa.lt

Pirmosios vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 Europos Sąjungoje gali būti anksčiausiais pradėtos platinti per 2021 metų pirmuosius tris mėnesius, trečiadienį nurodė Bendrijos sveikatos apsaugos agentūros vadovė.

„Manau, vertinant optimiškai, [pirmieji skiepijimai galėtų prasidėti] ateinančių metų pirmame ketvirtyje, bet tiksliau pasakyti negaliu“, – naujienų agentūrai AFP sakė Stokholme įsikūrusio Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) direktorė Andrea Ammon.

Vienas ES šaltinis antradienį sakė AFP, kad kuri nors vakcina galėtų būti patvirtinta vartoti Bendrijoje nuo „2021-ųjų pradžios“. Ši prognozė buvo pateikta paskelbus, kad JAV farmacijos grupės „Pfizer“ ir jos partnerės Vokietijoje „BioNTech“ sukurta vakcina per 3-iosios fazės klinikinius bandymus pasirodė esanti 90 proc. veiksminga.

„Žinoma, ji yra daug žadanti“, – pripažino A. Ammon, bet perspėjo, kad kol kas ši žinia buvo paskelbta tik „pranešimu spaudai, o ne [mokslo] recenzuotame straipsnyje, todėl turime pamatyti, koks bus galutinis vertinimas“.

Bet kokia Europos Sąjungoje platinama vakcina turi būti patvirtinta Europos vaistų agentūros (EMA).

Europos Komisija trečiadienį paskelbė pasirašiusi kontraktą su „Pfizer“ ir „BioNTech“ įsigyti 200 mln. dozių jų vakcinos su galimybe užsisakyti dar 100 mln. dozių.

A. Ammon sakė, kad COVID-19 pandemijos plitimas Europoje yra „labai, labai neraminantis“ ir kad visi ženklai rodo, jog „šiuo metu einame netinkama kryptimi“.

Nuo pandemijos pradžios Europoje mirė mažiausiai 311 tūkst. žmonių iš daugiau kaip 13 mln. užsikrėtusių koronavirusu. Šiuo metu daugelį šalių apėmusi antroji COVID-19 epidemijų banga.

A. Ammon kėlė prielaidą, kad „esant dabartinei padėčiai gali užtrukti ilgiau sumažinti [kasdien registruojamų užsikrėtimo] atvejų“, negu Europoje truko numalšinti pirmąją koronaviruso bangą kovą ir balandį.

Ji ragino europiečius laikytis jų šalių nustatytų suvaržymų ir priemonių, turinčių padėti suvaldyti viruso plitimą – „kad ir kaip tai būtų sunku“.

„Jie turi suprasti, kad jiems itin svarbu prisidėti prie epidemijos suvaldymo laikantis šių priemonių“, – kalbėjo A. Ammon.

ES sveikatos apsaugos komisarė Stela Kiriakides (Stella Kyriakides) trečiadienį pakartojo, kad prasidėjus skiepijimams pandemija pasibaigs ne iškart.

„Turime suprasti, kad kai jau turėsime saugią ir veiksmingą vakciną, ji nebus sidabrinė kulka, priversianti COVID-19 per naktį išnykti“, – žurnalistams sakė ji.

„Netgi kai saugi ir veiksminga vakcina bus... prieinama, reikės tęsti šias [suvaržymo] priemones, kol pasieksime reikšmingos populiacijos dalies“ paskiepijimą, pabrėžė S. Kiriakides.

2020 11 12 08:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt