penktadienis, liepos 10 d.
Po 40 už grotų praleistų metų vyras prisiteisė 21 mln. dolerių kompensaciją
tiesa.com
Twitter.com

Daugiau nei 39 metus už grotų praleidęs neteisingai įkalintas vyras prisiteisė 21 mln. dolerių kompensaciją. 71-erių Craigas Coley dar 1978-aisiais už grotų atsidūrė apkaltintas savo buvusios partnerės Rhonda Wicht ir jos sūnaus Donaldo nužudymu.

Nors vyras visuomet teigė esantis nekaltas, tik 2017-ųjų lapkritį tuometinis Kalifornijos gubernatorius Jerry Brownas suteikė jam malonę. Gubernatorius tikina, kad DNR įrodymai seniai atskleidė, jog C. Coley nebuvo kaltas.

Neteisingai nubaustas vyras iš Simi Valley miesto Kalifornijoje prisiteisė 21 mln. dolerių kompensaciją.

„Nors jokia pinigų suma negali atlyginti to, ką patyrė ponas Coley, manome, kad šią bylą būtina išspręsti iki galo“, – teigė miesto vadybininkas Ericas Levittas.

Miesto valdžia 71-erių vyrui išmokės beveik 5 mln. dolerių, o likusią sumą turėtų padengti draudimo kompanijos ir kiti šaltiniai.

39 metus už grotų praleidęs C. Coley – pirmasis žmogus Kalifornijoje, kuriam panaikinta tokia ilga bausmė.

Kaltinimai vyrui atmesti po to, kai buvo išsiaiškinta, jog ant lovos rasti DNR pėdsakai priklauso visai ne ponui Coley. Be to, vyras turėjo alibi. Tai, kad nusikaltimo vykdymo metu jis buvo visai kitoje vietoje, patvirtino ir liudininkas. 

Kol buvo įkalintas, C. Coley neteko tėvų, kurie, kad apmokėtų sūnaus teismo proceso sąskaitas, bankui įkeitė namą.

Vienas iš C. Coley draugų – policijos pareigūnas Mike’as Benderis, po to, kai atsirado pirmosios abejonės nuteistojo kaltumu, ne kartą siekė vyro išlaisvinimo.

C. Coley atstovaujantis advokatas pranešime teigė, kad nors jokia pinigų suma negali atlyginti už gyvenimą, praleistą už grotų, šis teisingumo įvykdymas nuramino vyrą.

„Likusį gyvenimą jis galės nugyventi ramiai ir pakankamai apsirūpinęs“, – sakė advokatas.

Paleidus C. Coley į laisvę, kol kas nebuvo sulaikytas nei vienas už 1978-aisiais įvykdytus nužudymus atsakingas asmuo.

2019 02 25 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt