sekmadienis, vasario 28 d.
Po didelio žemės drebėjimo – pranešimai apie cunamį
Alfa.lt

Galingas žemės drebėjimas pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje sukėlė cunamį, pranešė australų meteorologijos agentūra.

„Patvirtintas cunamis“, – tviteryje parašė Australijos meteorologijos biuras, perspėjęs dėl grėsmės Lordo Hau salai, esančiai apie 550 km į rytus nuo Australijos krantų.

Naujoji Zelandija paragino šiaurinės pakrantės gyventojus pasitraukti iš paplūdimių ir kitų prie vandens esančių vietų dėl gresiančių didelių bangų po 7,7 balo stiprumo žemės drebėjimo pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje.

„Mes manome, kad Naujosios Zelandijos pakrantėse gali atsirasti stiprios ir neįprastos srovės“ po žemės drebėjimo prie Ištikimybės salų, pranešė Nacionalinė nepaprastųjų situacijų valdymo agentūra.

„Žmonės, esantys vandenyje arba prie jo (palei šiaurinę pakrantę), turi pasitraukti iš vandens, iš paplūdimių, pakrančių ir toliau nuo uostų, upių bei jų žiočių“, – priduriama pranešime.

7,7 balo žemės drebėjimas įvyko ketvirtadienį netrukus po vidurnakčio vietos (trečiadienį 15 val. 20 min. Lietuvos) laiku už maždaug 415 km į rytus nuo Vau Naujojoje Kaledonijoje, 10 km gylyje, paskelbė JAV Geologijos tarnyba (USGS).

Iš pradžių USGS skelbė, kad šis požeminis smūgis buvo 7,5 balo stiprumo, tačiau vėliau atnaujino pranešimą ir nurodė, kad jis siekė 7,7 balo.

Vadinamasis Ramiojo vandenyno „Ugnies žiedas“ pasižymi dideliu seisminiu ir vulkaniniu aktyvumu.

2021 02 10 20:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt