pirmadienis, kovo 1 d.
Po J. Bideno pareiškimo Vokietija lengviau atsiduso
BNS

Vokietijos vyriausybė penktadienį sveikino JAV prezidento Joe Bideno sprendimą sustabdyti planus perdislokuoti didelę dalį Vokietijoje laikomų amerikiečių karių ir sakė, kad jų buvimas atitinka bendrus šalių interesus.

„Visuomet buvome įsitikinę, kad čia, Vokietijoje, dislokuoti Amerikos kariai pasitarnauja Europos ir transatlantiniam saugumui, taigi, atitinka mūsų bendrus interesus“, – žurnalistams sakė Vokietijos vyriausybės atstovas Steffenas Seibertas.

Ketvirtadienį sakydamas kalbą užsienio politikos tema J. Bidenas pareiškė įšaldęs buvusio prezidento Donaldo Trumpo planus mažinti Vokietijoje dislokuotą JAV karių kontingentą, kuris nuo Šaltojo karo pradžios yra svarbus NATO saugumo elementas.

Daugelis spėliojo, kad D. Trumpo sprendimą padiktavo jo įtempti santykiai su Vokietija ir Europos Sąjunga dėl prekybos ginčų, bet buvo nuogąstaujama, kad toks žingsnis susilpnins Vakarų saugumą stiprėjant Rusijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 05 16:27
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt