pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Po karių maišto Malio prezidentas paskelbė atsistatydinantis
BNS

Malio prezidentas Ibrahimas Boubacaras Keita ankstyvosiomis trečiadienio valandomis, išvakarėse kariams pradėjus maištą, paskelbė nedelsdamas atsistatydinantis.

Kreipdamasis per valstybinę televiziją, 75 metų prezidentas sakė, kad taip pat bus paleisti vyriausybė ir parlamentas – Nacionalinis Susirinkimas.

„Būtent šią akimirką, dėkodamas Malio žmonėms už palaikymą per šiuos ilgus metus ir už jų prisirišimo šilumą, norėčiau pranešti jums apie savo sprendimą atsisakyti pareigų“, – sakė I. B. Keita.

„Nenoriu, kad būtų pralietas kraujas, kad aš išlaikyčiau valdžią, – kalbėjo jis. – Aš nusprendžiau pasitraukti iš pareigų.“

Šis jo pareiškimas pasirodė maištaujantiems kariams antradienį sulaikius I. B. Keitą ir premjerą Boubou Cisse.

Didelė politinė krizė Malyje tęsiasi daug mėnesių, opoziciniam Birželio 5-osios judėjimui nuožmiai spaudžiant I. B. Keitą atsistatydinti.

Protestuotojai žinią apie prezidento pasitraukimą sutiko džiugiai, tačiau buvusiai Malio kolonijinei valdytojai Prancūzijai ir kitoms sąjungininkėms bei užsienio šalims ši žinia sukėlė nerimą.

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba trečiadienio popietę planuoja uždarą posėdį, kuriame bus aptarta padėtis Malyje, kur JT turi 15 600 žmonių taikos palaikymo misiją.

I. B. Keitai, kuris buvo demokratiškai išrinktas 2013-aisiais ir perrinktas po penkerių metų, liko nedaug pasirinkimo po to, kai maištininkai perėmė svarbios karinės bazės Katyje kontrolę, o paskui išvyko į sostinę Bamaką, kur sulaikė prezidentą ir premjerą.

Karinio perversmo lyderiai trečiadienį paskelbė, kad pradės politinę pereigą ir per „priimtiną laiką“ surengs rinkimus.

Nacionalinis liaudies gelbėjimo komitetas (CNSP) „nusprendė prisiimti atsakomybę prieš žmones ir istoriją“, per valstybinės televizijos transliaciją sakė Malio oro pajėgų štabo vado pavaduotojas Ismaelis Wague.

2012 m. Malyje įvykęs karinis pučas, atvėręs kelią I. B. Keitai į prezidento postą, irgi prasidėjo Kačio bazėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 19 12:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt