šeštadienis, kovo 6 d.
Po namuose atlikto apipjaustymo mirė kūdikis
tiesa.com
Pixabay.com

Po tėvų namuose atlikto apipjaustymo Italijoje mirė penkių mėnesių amžiaus kūdikis, rašo Bbc.com.

Penktadienio naktį į Bolonijos ligoninę buvo atvežtas širdies smūgį, sukeltą infekcijos, patyręs kūdikis. Deja, mažylio gyvybės išgelbėti nepavyko. Netrukus buvo konstatuota jo mirtis.

Šiaurinės Reggio Emilia provincijos pareigūnai kūdikio tėvams iškėlė bylą.

Pasirodo, tai ne pirmas atvejis Italijoje, kai dėl tėvų atliekamų procedūrų miršta vaikas. Gruodį migrantų centre Romoje apipjaustymas buvo atliktas dviejų metų amžiaus berniukui. Jo gyvybės išgelbėti taip pat nepavyko. 

Kasmet šalyje apipjaustomi 5000 berniukų. Daugiau nei trečdalis šių procedūrų yra atliekamos nelegaliai, teigia šalies sveikatos labdaros organizacija „Amsi“. Italijoje, kur pagrindinė šalies religija yra katalikybė, apipjaustymas nėra atliekamas viešose sveikatos institucijose, o privačiose ji kainuoja nemažus pinigus. 

Dauguma į Italiją atvykusių imigrantų yra kilę iš musulmoniškų šalių, kur berniukų apipjaustymas – įprasta procedūra, tad ją atlikti jie kartais ryžtasi ir namuose.

Ar tokia procedūra nekenkia?

Nors tai – ganėtinai paprasta medicininė procedūra, apipjaustymo metu kyla įvairiausių rizikų, skelbia BBC sveikatos naujienų redaktorė Michelle Roberts. Vienos pagrindinių - nukraujavimas ir gyvybei pavojingos infekcijos. 

Apipjaustymas daugelyje Europos šalių yra legali procedūra, tačiau ji sulaukia vis daugiau kontraversiškų nuomonių. Vokietijoje 2012-aisiais buvo priimtas apipjaustymą uždraudžiantis įstatymas po to, kai po keturmečiui musulmonui atliktos procedūros vaikas pasigavo infekciją, kuri „visam laikui ir nepataisomai pakeitė jo kūną“, teigė gydytojai. Tačiau vėliau Vokietijos valdžia patikslino, kad ši procedūra yra teisėta, jei ją atlieka patyrę gydytojai. Tiesa, tam pritarti turi abu tėvai.

Cirkumcizija arba varpos apipjaustymas, kaip skelbia moksliniai tyrimai, sumažina riziką užsikrėsti ŽIV, taip pat sumažina tikimybę susirgti lytiniuose organuose plintančiomis infekcijomis. 

2019 03 25 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt