pirmadienis, rugsėjo 28 d.
Po penkerių metų pertraukos pasirodė IS lyderis
tiesa.com
Twitter.com

Retai matomas „Islamo valstybės“ (IS) lyderis Abu Bakras al Baghdadi pirmą kartą po penkerių metų pertraukos pasirodė propagandiniame vaizdo įraše, kurį ši džihadistų organizacija paskelbė pirmadienį.

Neaišku, kada klipas buvo nufilmuotas, bet A. B. al Baghdadi būtuoju laiku kalba apie mėnesius trukusią ir praėjusį mėnesį pasibaigusią kovą už Bagūzo kaimą Rytų Sirijoje, laikytą paskutine džihadistų tvirtove.

„Mūšis už Bagūzą baigėsi“, – įraše sako IS lyderis, kuris sėdi ant pagalvėlės sukryžiavęs kojas ir kalba trims vyrams užmaskuotais veidais.

Tačiau jis tvirtino, kad IS operacijos prieš Vakarus yra dalis „ilgo mūšio“ ir kad judėjimas „keršys“ už žuvusius savo narius.

„Po šio mūšio dar daug ko nutiks“, – teigė IS vadeiva.

47 metų A. B. al Baghdadi įraše matomas su ilga žila barzda, galbūt dažyta chna. Jis kalbėjo lėtai ir neretai kelioms akimirkoms nutildavo vidury sakinio.

[TW=https://twitter.com/JBCBreaking/status/1122930170384437248]

Pirmąjį ir pastarąjį kartą jis viešai pasirodė 2014 m. Mosule, kur paskelbė islamo „kalifatą“ tuo metu IS kontroliuotose didelėse teritorijose Sirijoje ir Irake.

Vėliau ne kartą buvo skelbta, kad A. B. Baghdadi žuvo arba buvo sunkiai sužeistas.

Vėliausias jo balso įrašas IS šalininkams buvo paskelbtas rugpjūtį, praėjus aštuoniems mėnesiams po Irako pareiškimo, kad „Islamo valstybė“ šalyje buvo sutriuškinta. Tuo metu JAV vadovaujamos pajėgos vis smarkiau spaudė IS džihadistus kaimyninėje Sirijoje.

2019 04 30 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt