šeštadienis, sausio 16 d.
Po riaušių Vašingtone nuo D. Trumpo nusigręžia net artimiausia aplinka
Alfa.lt

Buvęs Donaldo Trumpo Baltųjų rūmų administracijos vadovas Mickas Mulvaney ketvirtadienį pranešė, kad protestuodamas prieš prezidento šalininkų smurtą Kapitolijuje atsisako savo diplomatinio posto.

„Nebegaliu čia likti, nebegaliu po vakar dienos. Negalima žiūrėti į vakar dienos įvykius ir manyti, kad aš kokiu nors būdu ar forma noriu būti jų dalis“, – interviu televizijai CNBC sakė M. Mulvaney.

M. Mulvaney, po vadovavimo administracijai perkeltas dirbti specialiuoju pasiuntiniu Šiaurės Airijoje, sakė, kad apie savo sprendimą pranešė valstybės sekretoriui Mike'ui Pompeo.

„Nebegaliu to daryti. Negaliu pasilikti“, – kalbėjo jis ir pridūrė, kad kiti Baltųjų rūmų darbuotojai taip pat svarsto galimybę pasitraukti.

„Tie, kas nuspręs likti – su kai kuriais jų aš kalbėjausi – nusprendė likti [tik] todėl, kad nerimauja dėl to, kad prezidentas į jų vietą gali paskirti ką nors blogesnio“, – paaiškino M. Mulvaney.

Trečiadienį tūkstančiai D. Trumpo šalininkų, dalyvavusių mitinge kartu su prezidentu, patraukė į Kapitolijų, šturmavo Kongresą ir nutraukė demokrato Joe Bideno pergalės lapkritį vykusiuose prezidento rinkimuose patvirtinimo procedūrą.

Dėl šio smurto proveržio, kurio D. Trumpas taip ir nepasmerkė, atsistatydino Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Mattas Pottingeris.

Apie savo pasitraukimą taip pat pranešė buvusi Baltųjų rūmų atstovė spaudai Stephanie Grisham, pastaruoju metu dirbusi JAV pirmosios ponios Melania Trump atstove.

JAV žiniasklaida pranešė, kad viceprezidento Mike'o Pence'o personalo vadovas Marcas Shortas nebuvo įleistas į Baltuosius rūmus – veikiausiai dėl M. Pence'o sprendimo ignoruoti D. Trumpo reikalavimą blokuoti J. Bideno pergalės patvirtinimą.

Vašingtone kilus pasipiktinimui trečiadienio įvykiais pasigirsta kalbų apie galimą daugiau aukšto rango D. Trumpo administracijos pareigūnų atsistatydinimą.

Beje, Čekijos premjeras Andrejus Babišas ketvirtadienį pakeitė savo „Twitter“ paskyros nuotrauką, kurioje jis matomas užsidėjęs raudoną beisbolo kepuraitę, panašią į JAV prezidento Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos atributiką, veikiausiai reaguodamas į ankstesnę dieną Vašingtone vykusius rinkimus pralaimėjusio Amerikos lyderio šalininkų susirėmimus su teisėsauga ir įsiveržimą į Kapitolijų.

2021 01 07 20:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt