antradienis, rugsėjo 22 d.
Po savaitgalį Rusijoje vykusių mitingų – areštinėse atsidūrė šimtai
tiesa.com

Rusijoje savaitgalis buvo neramus. Tūkstančiai žmonių sekmadienį įvairiuose šalies miestuose rinkosi į taikius mitingus prieš korupciją.

Maskvos centre mitingui rengti leidimas nebuvo išduotas, tad šimtai žmonių buvo sulaikyti. Remiantis pirmadienį išplatintais pranešimais, sulaikytųjų skaičius siekia apie 500 žmonių, tarp jų įtakingas opozicijos lyderis Aleksej‘us Navaln‘as. Jam gresia iki 15 parų arešto.

„Maskvos centre vykstant nesuderintam viešajam renginiui policijos ir Nacionalinės gvardijos pareigūnai sulaikė apie 500 žmonių. Jie atgabenti į policijos teritorinius skyrius, kad būtų surašyti administracinių pažeidimų protokolai“, – naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė Maskvos policijos valdybos atstovas.

Daugelio miestų, tarp jų ir Maskvos, valdžia leidimo mitingams nedavė. Iki vidurdienio Maskvos laiku (10 val. JK laiku) sostinėje palei numatomą protestuotojų maršrutą buvo sutelktos gausios policijos pajėgos. Demonstracijos prasidėjo dieną – 14 val.

Simbolis – guminės antys

Protestų iniciatorius A. Navaln‘as šį mėnesį paskelbė išsamią ataskaitą, kurioje apkaltino ministrą pirmininką Dmitrij‘ų Medvedev‘ą, kad šis per šešėlinį pelno nesiekiančių organizacijų tinklą kontroliuoja didžiulę nuosavybę.

Ši ataskaita „YouTube“ pažiūrėta daugiau nei 12 milijonų kartų, tačiau iki šiol nesulaukė jokios premjero reakcijos.

Kremliaus kritikas, kuris yra paskelbęs ketinimus kitąmet dalyvauti prezidento rinkimuose, kelias pastarąsias savaites telkia rėmėjus didžiuosiuose Rusijos miestuose.

Kai kurių miestų valdžia sankcionavo sekmadienio protesto akciją. Pasak vietinio naujienų portalo Sib.fm, Sibiro miesto Novosibirsko centre susirinko maždaug 2 tūkst. žmonių, nešinų plakatais su užrašais „Korupcijai – ne“.

Paskatinti pranešimų, kad vienoje iš D. Medvedev‘o namų yra specialus namelis ančiai, kai kurie protestuotojai laikė geltonas gumines antis.

Mitingai ir Sibire

Rusijos konstitucija leidžia viešus susibūrimus, tačiau neseniai priimti įstatymai kriminalizavo miesto valdžios nesankcionuotus protestus. Valdžia dažnai atsisako išduoti leidimus Kremliaus kritikų organizuojamoms akcijoms.

Vietos žiniasklaidos skaičiavimais, protestuose Sibiro miestuose Krasnojarske ir Omske dalyvavo maždaug po 1,5 tūkst. žmonių.

Tolimųjų Rytų mieste Vladivostoke akcijoje dalyvavo apie 700 žmonių, iš jų keliolika buvo sulaikyti, pranešė vietos naujienų portalas „Prima Media“.

Pasak vietos portalo „Znak.com“, Uralo mieste Jekaterinburge į protestą susirinko apie tūkstantį žmonių.

A.Navaln‘as savo oficialiame tinklapyje paskelbė, kad prie proteste planavo dalyvauti 99 Rusijos miestai, tačiau 72 iš jų valdžia nedavė leidimo. Pareigūnai sprendimus neišduoti leidimų grindė įvairiais argumentais – nuo gatvių valymo ar varpų koncerto iki Kremliaus rėmėjų tuo pačiu metu planuojamų renginių.

Pranešama, kad valdžia taip pat spaudė studentus nedalyvauti protestuose: kai kuriuose miestuose sekmadienį netgi vyko egzaminai.

Opozicijos lyderiai viešai padėkojo savo rėmėjams ir jų atsiprašė, nes netikėjo, kad jei išeis į gatves. Anot A. Navaln‘o, protesto akcijos vyko net ir tuose miestuose, kur dešimtmečiais žmonės neprotestavo ir garsiai nereiškė pasipiktinimo.

Skandalingą video apie D. Medvedev‘o turtus, žiūrėkite čia:

2017 03 27 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt